Київ, 19-21 лютого 2009 р. – Центр Розвиток КСВ провів перший тренінг для викладачів соціальної роботи й економічних факультетів із 22 ВНЗів України 13 регіонів України «Викладання корпоративної соціальної відповідальності (КСВ) в університетах: із чого розпочати?». Партнерами тренінгу виступили компанії: Київстар, Philips-Україна, ГК «Воля». Інформаційним партнером тренінгу став Освітній портал osvita.org.ua, аналітичним – радник Асоціації з питань розвитку КСВ (Туреччина) Брайян Майкл.

В рамках тренінгу 19 лютого 2009 року був проведений круглий стіл «Викладання КСВ в університетах: крок до системності» за участі радника Міністра освіти і науки України Кульбаби Д.В. Під час заходу викладачі п'яти ВНЗів України розповіли про свої ініціативи з викладання дисципліни «Корпоративна соціальна відповідальність». За результатами круглого столу було прийнято рішення щодо звернення до Міністерства освіти і науки України з пропозицією партнерства у проведенні Міжнародної літньої школи для викладачів у травні 2009 р. в м. Одеса, залучення державних ВНЗів до мережі викладачів з викладання КСВ, створення тимчасового творчого колективу з розробки навчального курсу і посібника з соціальної відповідальності, створення Фонду досліджень з КСВ.

«Донедавна вищі навчальні заклади України не були активними учасниками процесу побудови і розвитку соціальної відповідальності в Україні, що звужувало масштаби і обмежувало аудиторію охоплення цією концепцією, а також унеможливлювало створення наукового підґрунтя і засад для більш активного розповсюдження ідей соціальної відповідальності», – зазначає Марина Саприкіна, ініціатор Проекту, Центр Розвитку КСВ.

В рамках тренінгу, протягом трьох днів, викладачі прослухали лекції з питань історії виникнення і розвитку КСВ, міжнародних і національних ініціативах з КСВ, пом'якшення змін клімату і роль ВНЗів у процесі енергозбереження, були ознайомлені з акцією WWF «Година Землі» і практиками КСВ відомих компаній: Київстар, Philips-Україна, ГК «Воля», СКМ, Telenor -Україна, що справило велике враження на всіх учасників.

Під час практичних занять учасники розробили навчальні програми з питань викладання КСВ, структуру посібника, і майбутні дії ВНЗ задля пом'якшення змін клімату.

Як відмітила одна із учасниць тренінгу Алла Сингаївська, Національний технічний університет України «КПІ»: «Організатори досягли своєї мети, що підтверджують такі приклади: якщо в перший день тренінгу учасники в перервах спілкувалися на будь-які теми, знайомилися, то на другий день, навіть у перервах, мова йшла тільки про КСВ».

Тренінг «Викладання корпоративної соціальної відповідальності в університетах: із чого розпочати?» став першим кроком проекту «КСВ в освіті».

З додаткових питань – Саприкіна М.А., Центр Розвитку КСВ, +38 050 685 04 31, ms@csr-ukraine.org

Дата події