Скульптурну композицію, присвячену українській поетесі Олені Телізі, було відкрито 31 серпня в рамках святкування Дня першокурсника. Це перший пам'ятник О.Телізі на теренах України. Образ, втілений у бронзі, несе відчуття гідності, шляхетності, свободи.
Олена Теліга (1906-1942) – видатна українська поетеса і публіцистка. Вона відома як літературний критик, діяч української культури, громадський і політичний діяч, борець за незалежність України. Батько Олени – І.О.Шовгенів у 1918-1920 рр. працював професором Київського політехнічного інституту (гідротехнічне та меліоративне відділення інженерного факультету), так само Олена певний час була співробітницею КПІ. У травні 1920 р. І.О.Шовгенова було призначено директором департаменту водного господарства міністерства шляхів сполучення УНР.
Ініціаторами встановлення пам'ятника на популярній серед політехніків галявині перед 12-м корпусом виступили студенти університету. Автор пам'ятника – скульптор В.І.Щур. Улюблені й знані серед киян композиції – Проні Прокопівні й Голохвастову, В.Городецькому та ін. – витвір невичерпної фантазії та вправних рук майстра. Пам'ятник споруджено на кошти викладачів університету та депутата Київради, випускника КПІ Д.Й.Андрієвського.
На постаменті слова: «Не раз кажу: змагайся і шукай!
Вдивляйся в очі пристрастей і зрічень!
І знаю я – в один затихлий вечір
До інших брам сягне твоя рука (О.Теліга)».
У церемонії відкриття пам'ятника взяли участь представники інтелігенції, владних структур, громадських організацій, зарубіжні гості, студенти та викладачі, зокрема, заступник міністра освіти і науки М.В.Стріха, голова Солом'янської РДА І.П.Сидоров, депутат Київради Д.Й.Андрієвський, представниця Українського жіночого товариства Ольга Кобець, заслужена артистка України, представниця фундації ім. О.Ольжича Світлана Мирвода та ін.
Вітаючи присутніх з нагоди відкриття пам'ятника, ректор НТУУ «КПІ» М.З.Згуровський наголосив: політехніки пишаються, що така світла особистість мешкала на території КПІ, згадувала його у своїх творах, знаходила тут натхнення і розраду. Пам'ятник, упевнений Михайло Захарович, стане благородним символом для нинішніх і наступних поколінь.