Теліга О.І.

Пам'ятник Олені Телізі

Пам'ятник Олені Телізі - видатній поетесі, яка проживала і працювала в КПІ, створено скульптором Володимиром Івановичем Щуром в 2008 році. Встановлено в сквері по вулиці Політехнічній навпроти 12 корпусу КПІ. Відкрито 31.08.2009. Пам'ятник створено коштом викладачів та випускника КПІ 1992 р. Д. Андрієвського

Образ юності і свободи в КПІ [відкриття скульптурної композиції, присвяченої українській поетесі Олені Телізі]

Скульптурну композицію, присвячену українській поетесі Олені Телізі, було відкрито 31 серпня в рамках святкування Дня першокурсника. Це перший пам'ятник О.Телізі на теренах України. Образ, втілений у бронзі, несе відчуття гідності, шляхетності, свободи.

Вірні у житті, вірні у смерті

Про українську поетесу Олену Телігу (Шовгенову) ми знаємо дуже мало. Довгий час ім’я її було поховано разом з тілом в братській могилі, заховано під радянськими заборонами й ідеологічними контролями, несправедливо стерто з пам’яті народу.

Олена Теліга. Коротке життя довжиною у вічність

Життя можна прожити по-різному. Можна йти довго й тихо, залишаючи непомітні сліди на піску буття, що змиє час, а можна спалахнути коротко і яскраво, осліпивши своїм блиском все навкруги. Історія знає немало прикладів таких зірок, чиї життя згоріли миттєво за ідею чи справу, але чию жертву ми пам’ятаємо і шануємо. 22 липня минулого року ми відзначали 100-річчя з дня народження талановитої української поетеси і патріотки Олени Теліги, чия зірка погасла на кривавому небі війни усього в тридцять чотири роки.