37 років тому сталася аварія на Чорнобильській АЕС

Після жахливої аварії на ЧАЕС, яка зруйнувала життя тисячам людей і стала екологічною катастрофою для всього світу, ворог все одно вдається до ядерного терору, захоплюючи та розміщуючи військову техніку на АЕС і заявляючи про можливість застосування ядерної зброї.

Ціною життя. Крила Олександра Лелеченка

На 35-і роковини аварії на Чорнобильській АЕС на території НТУУ «КПІ імені Ігоря Сікорського» відкрито пам'ятник одному з перших ліквідаторів, колишньому випускнику електроенергетичного факультету КПІ, заступнику начальника електричного цеху на ЧАЕС Герою України Олександру Лелеченку.

Пам’яті Олександра Лелеченка — героя-ліквідатора аварії на ЧАЕС

Щороку 26 квітня над Україною лунає поминальний дзвін. Ми згадуємо катастрофу на Чорнобильській АЕС, яка назавжди змінила життя кожного з нас. Досі кількість постраждалих від наслідків аварії можна визначити лише приблизно, а число загиблих сягає 600 000 осіб.

У КПІ увічнять подвиг героя – ліквідатора аварії на ЧАЕС Олександра Лелеченка

26 квітня Україна вшановує День пам’яті Чорнобильської трагедії. Від катастрофи на ЧАЕС 1986-го постраждали цілі міста та регіони, а наслідки – відчутні й дотепер навіть поза межами Чорнобильської зони відчуження.

Пам'ятати вічно

Однією з найзначніших подій цьогорічного відзначення роковин Чорнобильської катастрофи мало для Києва стати урочисте відкриття в КПІ ім. Ігоря Сікорського пам'ятника одному з перших ліквідаторів її наслідків, Герою України, випускнику КПІ Олександрові Григоровичу Лелеченку.

Лелеченко Олександр: урятував країну і світ

Минають роки, та з пам'яті вдячних співвітчизників не стираються імена героїв, хто в трагічні дні Чорнобильської аварії не роздумуючи приборкував розгнуздану атомну стихію. Щороку "КП" розповідає про політехніків – живих і мертвих, хто брав участь у ліквідації наслідків аварії.

Підписка на Лелеченко О.Г.