Заступнику виконавчого директора Українського науково-технологічного центру Віктору Корсуну впродовж якихось п'яти днів довелося двічі виступити з трибуни зали засідань Вченої ради КПІ: 28 травня для учасників семінару "Інновації в Україні: уроки та рекомендації для наукового та освітнього лідерства в Україні" він прочитав ґрунтовну лекцію з широкого кола питань, які стосувалися розвитку української науки та економіки, а 2 червня – звернувся до київських політехніків зі словами прощання, оскільки його каденція в Україні завершилася.

Віктор Федорович, чи, як звикли називати його не лише колеги і друзі, але й усі, з ким йому доводилося зустрічатися в Україні, Вік Корсун, працював у нашій країні з червня 2006 року. Саме тоді він обійняв посаду заступника виконавчого директора Українського науково-технологічного центру (УНТЦ), на якій відповідав за партнерські програми, трансфер технологій та комерціалізацію, тобто за ключові питання діяльності цієї організації.

Варто нагадати, що УНТЦ – це  міжурядова некомерційна організація, сторонами-учасниками якої є Канада, Сполучені Штати Америки, Європейський Союз, Україна, Молдова, Азербайджан, Узбекистан та Грузія, і яка з 1994 року надає підтримку науково-дослідницьким проектам у галузі фундаментальних і прикладних наук і активно співпрацює з вищими навчальними закладами і організаціями Національної академії наук України. Секретаріат УНТЦ розташований на території НТУУ "КПІ", тож наш університет упродовж восьми років був для Віка Корсуна місцем його повсякденної роботи. А з огляду на те, що КПІ є провідним науково-навчальним закладом держави, – і місцем, де завдяки допомозі УНТЦ і активному сприянню заступника його виконавчого директора було започатковано програми підготовки інтерпренерів інноваційного бізнесу і підвищення кваліфікації науковців у сфері трансферу технологій, а ще виконуються масштабні проекти "Інноваційні технології для рекультивації забруднених вод" та "Трансфер технологій в країнах СНД (Азербайджані, Грузії, Казахстані, Молдові, Узбекистані)".

Напевно, всі також знають, що Вік Корсун дуже багато зробив і для становлення фестивалю науково-інноваційних проектів "Sikorsky Challenge".

Зауважимо, що співпрацювати з українськими фахівцями багатьох галузей йому допомагали величезний досвід і гарна освіта: ступені бакалавра і магістра інженерії з електроніки він здобув в Університеті Пенсильванії (США), згодом отримав ще й ступінь магістра адміністрування у Дрексельському університеті, працював як інженер-електрик в Прінстонському університеті, а з 2003 до 2006 року був координатором Програми партнерства наукових центрів Державного департаменту США.

Перший проректор НТУУ "КПІ" Юрій Якименко, який вів засідання, під оплески присутніх вручив Віку Корсуну Подяку Вченої ради університету.

 "Можна без перебільшення сказати, що завдяки багатогранній діяльності Віка Корсуна наш університет має значний прогрес у галузі інноваційного менеджменту, він здійснює практичні кроки щодо широкого впровадження ідеології "трикутника знань: наука – освіта – промисловість", комерціалізації наукових досліджень тощо, – наголосив він у своєму вітальному слові. – Особливо хотілося б відзначити, що Вік Корсун – великий друг і патріот України і КПІ, багато зробив для підтримки розвитку демократичних засад діяльності та розвитку нашого університету".

У слові у відповідь Вік Корсун сказав, що, працюючи на своїй Батьківщині, він дізнався багато нового, і що вісім останніх років в Україні були для нього надзвичайно цікавими. Він також говорив про те, наскільки важливими для розвитку української науки та її впливу на економічний розвиток держави є питання комерціалізації результатів наукових досліджень і трансферу технологій, інноваційного розвитку, виходу на світові ринки і впровадження сучасних методів презентації світові власних досягнень. У цьому контексті він зауважив, що першим кроком у такому напрямку має стати опанування українськими науковцями англійської мови, яка є чи не найважливішим комунікативним інструментом для дослідників усього світу. На прикладі США, де дві третини нових робочих місць створюються невеликими компаніями-стартапами, які за визначенням ґрунтуються на інноваціях, він показав, наскільки ефективною є інноваційна економіка і наголосив, наскільки важливим є для сучасної України перехід саме до такого типу господарювання.

Учасники засідання проводили Віка Корсуна теплими оплесками.

Дата події