Кондратюк Вадим Анатолійович. Справжній КПІшник

Теплоенергетичний факультет НТУУ "КПІ" відомий в Україні та за її межами. Тут готують фахівців для сучасних галузей науки, причому настільки різнопланових, що іноді дивуєшся розмаїттю спеціальностей, за якими навчаються студенти ТЕФ. Високий рівень підготовки забезпечують досвідчені викладачі. І надзвичайно приємно, що кожного року до викладання і наукової діяльності на теплоенергетичному факультеті долучаються його випускники. Сьогоднішня розповідь про одного з них – Вадима Анатолійовича Кондратюка, переможця конкурсу "Молодий викладач-дослідник – 2012".

Вадима Анатолійовича впевнено можна назвати "істинним КПІшником": він пройшов усі щаблі навчання в Київській політехніці. Спочатку Вадим Кондратюк закінчив курси довузівської підготовки і за їх результатами, з високим прохідним балом вступив на теплоенергетичний факультет. Спеціальність "Атомна енергетика" обрав швидше підсвідомо, аніж цілеспрямовано. Та жодного разу не пошкодував, і досі щиро захоплений цим напрямком. Під час навчання Вадим Анатолійович отримував стипендії ім. І.В.Курчатова та ДП НАЕК "Енергоатом". У 2010 р. вступив до аспірантури і нині пише дисертацію під керівництвом професора, завідувача кафедри атомних електричних станцій і інженерної теплофізики, д.т.н. Євгена Миколайовича Письменного.

Сфера наукових інтересів Вадима Кондратюка – теплообмін та аеродинаміка пучків складнопрофільованих труб, інтенсифікація теплообміну, модернізація та продовження строку експлуатації насосного обладнання АЕС. Нині В.А.Кондратюк займається дослідженням конвективного теплообміну та аеродинамічного опору плоскоовальних труб при поперечному їх обтіканні повітряним потоком. Як показують дослідження, запропоновані нові методики теплового та аеродинамічного розрахунків складнопрофільованих поверхонь нагрівання забезпечать створення нових типів інтенсифікованих поверхонь, які дозволять підвищити компактність і знизити металоємність теплоенергетичного устаткування на 20...30%, що супроводжується підвищенням надійності і поліпшенням їх експлуатаційних характеристик. На рахунку Вадима Кондратюка як автора та співавтора – понад 20 наукових та науково-методичних праць, а також участь у 8 наукових конференціях і семінарах в Україні й за кордоном.

Сьогодні на кафедрі молодий викладач-дослідник читає лекції та проводить практичні заняття з курсів "Насосне та допоміжне обладнання АЕС", "Режими експлуатації АЕС", "Теорія ядерних реакторів", "Нестаціонарні процеси та керування ЯЕУ", "Експлуатація ЯПВУ". 

Свої досягнення  В.А.Кондратюк пов'язує з тим, що протягом навчання й роботи в КПІ та за його межами йому пощастило працювати зі справжніми професіоналами, які навчали й спрямовували, допомагали й підтримували, за що їм дуже вдячний. Ми ж бажаємо В.А.Кондратюку нових успіхів у його дослідницькій і викладацькій роботі.

За інформацією ТЕФ