В КПІ ім. Ігоря Сікорського відбулася X Ювілейна Міжнародна конференція «Теорія і практика раціонального використання традиційних і альтернативних паливно-мастильних матеріалів» (1-4 липня 2025 року).
Ця хіммотологічна Конференція є традиційним брендовим науковим заходом в Україні та світі у відповідній сфері раціонального використання традиційний і альтернативних енергоресурсів і експлуатаційних матеріалів різного функціонального призначення під час експлуатації техніки. Цьогоріч на ювілейну Конференцію прибули 220 учасників, з них:
- 20 учасників з інших держав (Туреччина, Франція, Італія, Канада, Об’єднані Арабські Емірати, Ірландія, Польща, Литва, Словенія, Словакія, Китай);
- 32 молодих вчених;
- представники 20 університетів України, 10 зарубіжних університетів, 10 науково-дослідних установ, зокрема, Національної академії науки України, а також 27 партнерських організацій професіоналів-практиків, з них, 7 громадських організацій.
Організатори конференції
Кафедра автоматизації електротехнічних та мехатронних комплексів (АЕМК) Науково-навчального інституту енергозбереження та енергоменеджменту за підримки Наукового товариства сталого авіаційного розвитку (SARES, Туреччина), Інституту загальної енергетики Національної академії наук України, Науково-дослідної мережі імені Лукашевича – Інститут авіації (Польща),Технічний університет Кошице (Словаччина), Жешувський університет технологій (Польща), Міжнародну академію С.П.Е.К.Т.Р. (Словенія).
Співорганізатор
Громадська організація «Науково-технічна спілка хіммотологів», постійний партнер університету.
Генеральні партнери
Компанія «Innospec Speciality Chemicals», Компанія «YUKOIL», Компанія SocTrade.
Основні тематики
- сучасні енерготехнології в енергетиці та транспорті, практичні аспекти експлуатаційної надійності електроенергетичних установок у галузях промисловості, хіммотологічна надійність та технології альтернативної енергетики в енергетиці та транспорті, хімічна- й біотехнологія та інженерія;
- альтернативні моторні палива, взаємозв'язок якості паливно-мастильних матеріалів з надійністю, ефективністю експлуатації, енергоефективністю та економічністю автомобільного та повітряного транспорту, енергетична безпека, екологічна безпека та розвиток екологістики, системи утилізації та переробки транспортних і енергетичних матеріалів, нафтогазові технології, біоенергетика, перспективи та розвиток водневих технологій.
З вітальними словами на адресу організаторів та учасників міжнародної конференції виступили:
- ректор КПІ ім. Ігоря Сікорського Анатолій Мельниченко;
- директорка НН ІЕЕ Оксана Вовк;
- президент SARES, професор Хікмет Каракоч (Туреччина);
- директорка КЗПО «Київська Мала академія наук учнівської молоді» Ірина Поліщук;
- президент Української нафтогазової академії Олександр Петровський;
- представник президента Асоціації «Аеропорти України» Олександр Франчук.



Родзинкою відкриття конференці став Урочисто-благодійний Церемоніал від Bandura Music у виконанні Заслуженої артистки України Лариси Дедюх і Народного артиста України Романа Гриньків.

Конференція була проведена в рамках національного проєкту Національного фонду досліджень України «Експериментально-аналітичні засади надійності авіаційної техніки подвійного призначення удосконаленням технології використання авіаційних палив згідно вимог стандартів ASTM і NATO», а також в рамках національного проєкту Міністерства освіти і науки України ««Розроблення технологічних рішень отримання композиційних моторних палив із вторинної сировини для підвищення енергетичної безпеки»».

Під час активної та насиченої роботи учасники конференції знайшли нових партнерів з науково-технічного співробітництва, обміну позитивними практиками, практичними та науковими результатами, а також з метою розширення інтернаціоналізації наукової діяльності через участь у спільних міжнародних і вітчизняних наукових і освітніх програмах.
Конференція в соцмережах
https://www.facebook.com/Chemmotologists
@Problems of Chemmotology