Обговорення можливостей та напрямів розширення співпраці й започаткування спільних освітніх проєктів, а також, звичайно, ознайомлення з університетом і його потенціалом – такою була мета візиту керівника відділу Центральної та Східної Європи Фонду Ганса Зайделя Бенджаміна Боббе та координатора проєктів Фонду в Україні Олега Ватаманюка до КПІ ім. Ігоря Сікорського 2 жовтня.

❤️
Утім обговоренню цьому передувала коротка екскурсія, яку провів для гостей ректор Анатолій Мельниченко. Вони побували в історичній залі Вченої ради корпусу №1 університету, ознайомилися з Алеєю видатних учених, життя і діяльність яких були тісно пов'язані з КПІ, оглянули експозиції Державного політехнічного музею при КПІ ім. Ігоря Сікорського та його Відділу історії авіації і космонавтики й за традицією сфотографувалися біля пам'ятника Ігореві Сікорському.
Під час перемовин, участь у яких окрім Бенджаміна Боббе та Анатолія Мельниченка також узяли деканка факультету соціології і права Олена Акімова та Олег Ватаманюк, було порушено низку не лише загальних проблем розвитку демократичних інституцій в Україні з урахуванням специфіки воєнного часу та нових викликів, що виникають, зокрема, через стрімке поширення цифрових технологій та зростання можливостей штучного інтелекту, але й цілком конкретних питань впровадження в освітню практику КПІ нових дисциплін за напрямами, що відповідають сфері діяльності Фонду.

Співпраця з Фондом Зайделя в освітній сфері для КПІ є, за словами Анатолія Мельниченка, дуже важливою, тим більше, що Фонд є давнім партнером університету. "Саме в контексті європейської інтеграції нашої країни ті проєкти, якими займається Фонд Ганса Зайделя в Європі й, зокрема, в Україні, дозволять зблизити наші цінності з цінностями Європи. Мова йде про розвиток демократичних цінностей, підходи до правової свідомості, розвитку способів врядування тощо, – пояснив ректор. – Важливо те, що Фонд готовий підтримувати як дослідницькі, так і навчальні проєкти. Так, наприклад, ми в співпраці з ним започаткували одну з дисциплін і вже викладаємо її два роки – її обирають багато студентів інженерних спеціальностей".

Про співпрацю з Фондом Ганса Зайделя в освітній сфері докладніше розповіла Олена Акімова:

"Спільно з Фондом Зайделя ми міркуємо про майбутні проєкти з підготовки наших студентів й формування їх як відповідальних громадян і керівників, які можуть ухвалювати соціально відповідальні рішення з точки зору розвитку демократії в Україні і реалізації наших євроінтеграційних планів. На даний момент наша співпраця переважно організована в межах підготовки державних службовців за спеціальністю "Публічне управління та адміністрування", але її вже розширено до розробки і впровадження освітньої компоненти, яку із загальноуніверситетського каталогу вибіркових навчальних дисциплін можуть обирати студенти всіх спеціальностей і яка формує компетентності з соціальної відповідальності та громадянської залученості. І це є дуже важливим з точки зору розбудови демократичного суспільства".

За її словами, саме Фонд Ганса Зайделя висловив цю ідею для КПІ, і ось вже впродовж двох років вона втілюється у життя. А під час нинішньої зустрічі відбулася розмова, як київські політехніки можуть на більш високому рівні долучитися до роботи щодо впровадження демократичних цінностей, засадничих принципів життя вільного світу, забезпечення прав людини в межах освітньої програми "Європейські студії", яка також впроваджується в КПІ ім. Ігоря Сікорського. Крім того, Олена Акімова повідомила про плани розвивати і наукову складову співпраці з Фондом Зайделя – впровадження спільних досліджень, зокрема соціологічних досліджень з питань громадянської відповідальності держслужбовців, започаткування університетських і загальнодержавних проєктів допомоги ветеранам тощо. Варто додати, що працівники Фонду вже допомогли університету з методичним забезпеченням викладання згаданої вище дисципліни з проблем політичної участі та громадянської відповідальності загальноуніверситетського каталогу та сприяють пошуку спікерів для відкритих лекцій тощо.

Дмитро Стефанович

Довідково: Фонд Ганса Зайделя (Hanns Seidel Foundation) – німецька організація, що підтримує розвиток демократії, правової держави та громадянського суспільства в різних країнах світу, зокрема й в Україні. Заснований у 1967 році, Фонд реалізує освітні, дослідницькі та соціальні проєкти, спрямовані на підвищення рівня державного управління та безпеки. В Україні він працює з початку 1990-х років.

КПІ ім. Ігоря Сікорського активізує створення освітніх і дослідницьких ініціатив з фокусом на соціальну відповідальність, громадянську залученість та політичну свідомість студентства.

Вагому допомогу у формуванні нової генерації демократичної молоді університету надасть Фонд Ганса Зайделя — організація, що нині активно опікується вихованням свідомих та відповідальних громадян, готових робити внесок у майбутнє України.

За підтримки Фонду низка успішних освітніх проєктів уже реалізована на факультеті соціології і права КПІ ім. Ігоря Сікорського.

Сторони мають намір розширити коло співпраці й поза межами університету, щоб впроваджувати стандарти вільної освіти та впливати на формування ефективної ветеранської політики нашої держави.

Київські політехніки продовжують виховувати нове покоління лідерів!

Дата події