На засіданні координаційної ради проекту ACTIVE Європейського Союзу за програмою університетської мобільності ЕRASMUS MUNDUS, яке відбулося 28-29 квітня 2014 р. у столиці Республіки Молдова місті Кишиневі, було визначено 120 студентів, аспірантів, докторантів та співробітників з 19 університетів-партнерів проекту (1-ша цільова група) та шести інших університетів країн Східної Європи – країн-учасниць проекту (2-га цільова група), яким присуджені гранти для участі в проекті на першому етапі.

Серед перших учасників проекту – 10 представників нашого університету з 34-х, які подали заявки на участь у проекті. Серед них 2 співробітники, 2 аспіранти та 6 бакалаврів і магістрів.

Найбільшу зацікавленість у проекті виявили співробітники та студенти Молдавського технічного університету – близько 70 осіб. І хоча координаційна рада має рекомендації Європейської комісії щодо виділення квот країнам та університетам-учасникам проекту, було вирішено врахувати активність молдаван і надати їм 18 грантів. Це рішення прозвучало в унісон з прийнятим 28 квітня рішенням Європейського Союзу про надання громадянам Молдови безвізового режиму з Євросоюзом. Останнє з радістю було сприйнято жителями Кишинева й святкувалось масовими культурними заходами на площах міста, в яких брали участь різні верстви населення, й супроводжувалось святковим феєрверком.

Особливістю проекту ACTIVE є те, що значна частина квот на отримання грантів, за рекомендацією Єврокомісії, надається представникам 2-ої групи учасників, до якої належать університети та наукові установи тих країн Східної Європи, чиї університети є партнерами проекту. На першому етапі таких грантів було виділено 19. Найбільшу кількість з них, порівняно з іншими науковими та навчальними закладами, отримали представники КНУ ім. Т.Шевченка, що є результатом високого рейтингу цього університету в Європі.

З року в рік зростає число охочих пройти навчання чи наукове стажування в нашому університеті, який заявив низку навчальних дисциплін з різних спеціальностей, що можуть викладатись англійською мовою. Цього разу до нашого університету за проектом надійшло 23 заявки від представників Європейського Союзу. Проте участь у проекті є ефективною, коли слухач може вивчати дисципліни за спеціальностями, близькими до спеціальності навчання учасника. Це обумовлено вимогою проекту про максимальне сприяння університетів зарахуванню отриманих результатів у базовому університеті. Але з поданих 23 заявок жодному з кандидатів не знайшлося хоча б однієї спеціальності технічного напряму в НТУУ "КПІ" бакалаврського або магістерського рівня підготовки, на якій викладання ведеться англійською мовою.

За умовами проекту університет, представник якого подає заявку на участь у проекті, не дає оцінку своєму кандидату. В деяких випадках координатор проекту від університету може отримати відомості про кандидата безпосередньо на координаційній раді, коли рейтинги вже визначені на підставі поданих документів. Тому правильність та фаховість оформлення заявок на участь у проекті має неабияке значення, і координатори проекту постійно надають консультації всім, хто за ними звертається. Крім того, при безпосередньому спілкуванні ми маємо можливість побачити інші сторони і отримати більш повне уявлення про кандидата, що в деяких випадках є важливим при відстоюванні його кандидатури під час обговорення на координаційній раді.

Проект ACTIVE лише стартував. Попереду 4 роки роботи і можливостей знайомитись та працювати спільно з колегами з європейських університетів. Це буде корисним для розвитку освітніх систем та збільшення їх конкурентоспроможності.

Л.Стецюк, координатор проекту ACTIV, інженер ФАКС

Дата події