7 грудня 2009 року в нашому університеті на базі ІЕЕ пройшов організований НТУУ «КПІ» і Українсько-японським центром НТУУ «КПІ» міжнародний семінар «Передові Японські технології з енергозбереження», у якому взяли участь японські фахівці з енергозбереження, вчені-енергетики і представники промислових підприємств.
Учасників семінару привітали ректор НТУУ «КПІ» академік НАН України і РАН М.З.Згуровський, Надзвичайний та Повноважний Посол Японії в Україні пан Тадаші Ідзава, директор Українсько-японського центру НТУУ «КПІ проф. Б.А.Циганок, директор ІЕЕ проф. А.В.Праховник.
Перед початком семінару за участю ректора НТУУ «КПІ» і Посла Японії було введено в дослідницьку експлуатацію мікроенергетичну станцію ІЕЕ у 22 корпусі, до якої входять, зокрема, фотоелектричний модуль, сонячний колектор, генератор метану, система рекуперації води, тепловий насос, система управління мікрокліматом. Станція забезпечує економне енергопостачання 22 корпусу.
Власне семінар розпочався зі вступного слова директора Excel International Co., Ltd. Нігеру Юно, у якому давалася характеристика семінару.
З питань політики енергозбереження з доповідями виступили головний консультант з ENVIRON International Corporation Тошіміцу Курумізава і консультант з Excel International Co., Ltd. Шунеі Умезава. В доповіді аналізувалася проблема глобального потепління, шляхи її вирішення, зокрема, стратегія екоідеї фірми Panasonic.
Наступна тема, яка розглядалась на семінарі, – діагностика енергозбереження. По цій темі виступив генеральний менеджер Panasonic Electric Works Engineering Co., Ltd. Масаукі Імбе. У доповіді йшлося про організацію на підприємствах роботи з енергозбереження, давалася характеристика конкретних етапів цієї роботи. Після цього головний консультант Panasonic Electric Works Consulting & Training Co., Ltd. Фуджі Танігучі зробив доповідь з питань енергозберігаючих технологій, головним чином, на прикладах реалізації проектів з енергозбереження і захисту навколишнього середовища в різних регіонах Японії.
Після семінару в ІЕЕ японські фахівці продовжили роботу на підприємствах Києва та Дніпропетровська.