Я надсилаю це послання з нагоди відкриття «Курсу лекцій Хіроcима-Нагасакі». Я хочу подякувати всім, хто взяв участь в організації цього курсу, а найбільше проректору Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут» Сергію Івановичу Сидоренку та меру міста Славутич Володимиру Петровичу Удовиченку.
Бомбардування, яке пережила Хіроcима 64 роки тому, дало початок боротьбі Японії за ліквідацію ядерної зброї та встановлення вічного миру. Однак, навіть зараз у світі ще багато запасів ядерної зброї, тому людство має зробити вибір між «світом, де кожна країна володіє ядерною зброєю» та «світом без ядерної зброї».
Світ спрямований на ліквідацію ядерної зброї та саме зараз наближається до історичного переворотного моменту, і такі дії, як початок переговорів про підписання договору про скорочення озброєнь та інші, є дуже символічними.
Людство не має повторити помилку використання ядерної зброї. Для того щоб втілити в реальність світовий рух, спрямований на ліквідацію ядерної зброї, місто Хіроcима разом з організацією «Мери за мир», до якої входять понад 3000 міст по всьому світу на чолі з Нагасакі, розпочали кампанію «Перспективи 2020», метою якої є ліквідація ядерної зброї до 2020 року, та проводять різноманітну діяльність по всьому світу.
І як один з напрямів цієї діяльності Хіроcима та Нагасакі упорядкували та систематизували послання жертв бомбардування «Не можна, щоб хтось ще пережив це». Щоб передати це послання молодому поколінню, в університетах країни та за її межами створюється та розповсюджується «Курс лекцій Хіроcима-Нагасакі». На даний момент цей курс розпочато у 39 університетах: 26 в Японії та 13 за її межами. Я сподіваюся, що завдяки цьому курсу всі усвідомлять аморальність та трагічність використання ядерної зброї.
Саме тому «Курс лекцій Хіроcима-Нагасакі», який цього разу було створено в Україні, має дуже глибоке значення, і я щиро вдячний вам всім за участь у ньому. Я сподіваюсь, що ви і надалі разом з нами будете докладати всіх зусиль, щоб реалізувати ліквідацію ядерної зброї та досягти вічного миру.
І на закінчення я хотів би побажати всім учасникам сьогоднішньої лекції здоров'я та щастя.