Музей техніки під відкритим небом НТУУ “КПІ” 15 червня поповнився новим експонатом. На майданчику біля колишнього ангару, а нині відділу історії авіації і космонавтики ДПМ було встановлено вертоліт Мі-2 – подарунок Міністерства оборони України. Поряд – пам'ятник родоначальнику гвинтокрилої авіації І.І.Сікорському.
Мі-2 – радянський багатоцільовий вертоліт, розроблений ОКБ М.Л.Міля на початку 1960-х років. Він широко використовувався в цивільній і військовій авіації. Вертольоти Мі-2 і Мі-2М випускалися в пасажирському, транспортно-вантажному, санітарному, сільськогосподарському, аерофотознімальному, навчально-тренувальному й спортивному варіантах, у варіанті для контролю навколишнього середовища. Військові варіанти включали збройний розвідник, протитанковий вертоліт і вертоліт вогневої підтримки.
Серійне виробництво було розгорнуто в Польщі (це єдиний вертоліт, який вироблявся за межами СРСР). Понад 5 400 крилатих машин піднімалися в небо чи не на всіх континентах світу. На Мі-2 було встановлено світові рекорди швидкості в 1963 та 1965 рр. Навіть Валіко Мізандарі з комедії “Міміно” літав на Мі-2. Максимальна швидкість вертольоту – 210 км/год ., дальність польоту – 580 км , злітна маса – 3,5 т, може перевозити 6-8 пасажирів, довжина лопатей несучого гвинта – 3 м , габарити 17,4 3,25 3,75 м , потужність – 2 400 к.с., витрати палива 0,235 т/год. За понад сорокарічну свою історію “двієчка” перетворилася в “навчальну парту” для десятків тисяч вертолітників і подарувала незрівнянне відчуття вільного польоту сотням тисяч, а можливо й мільйонам, землян.
Завдяки ініціативі адміністрації університету, наполегливості співробітників ДПМ, особливо Михайла Єгоровича Шульги (в минулому головного інженера авіації погранвійськ України, учасника бойових дій в Афганістані, який упродовж півроку вирішував організаційні питання), ветеран Мі-2 після відновлення на Конотопському авіаремонтному заводі приземлився на території КПІ. Віднині – це не лише музейний експонат, візитівка університету, улюблене місце зустрічей та відпочинку політехніків, це свідчення втіленої мрії колишнього студента КПІ І.І.Сікорського – людини, яка розгадала загадку Леонардо да Вінчі і подарувала людям крила.