У рамках Днів науки ММІ кафедра механіки пластичності матеріалів та ресурсозберігаючих процесів (МПМ та РП) ММІ провела науково-технічну конференцію молодих учених і студентів, у якій взяли участь понад 200 студентів першого – п'ятого курсів, магістранти, аспіранти, провідні викладачі і науковці кафедри – керівники студентських робіт. У конференції також брали участь студенти ФБТ.
Перед початком конференції завідувач кафедри МПМ та РП проф. В.А.Тітов привітав команду студентів кафедри у складі п'ятикурсників Андрія Запорожченка і Дениса Карагодіна та студентів четвертого курсу Євгена Паляничка, Віталія Пархомчука, яка у квітні 2009 року в напруженій боротьбі завоювала перше місце на Всеукраїнській студентській олімпіаді з обробки металів тиском у місті Дніпродзержинську, де змагались команди 10 університетів України. Особисте перше місце та диплом першого ступеня завоював Андрій Запорожченко.
У вступній доповіді проф. В.А.Тітов проаналізував розвиток машинобудування в Україні. Він звернув увагу на те, що і в умовах економічної кризи основні тенденції розвитку технологічної бази машинобудування зберігаються: потреби в наукоємних та інформаційних технологіях, використанні новітніх матеріалів зростають. Спираючись на багаторічні тісні зв'язки з промисловістю, на співпрацю з такими підприємствами, як АНТК ім. О.К.Антонова, ЗМКБ «Прогрес», ВАТ «Мотор Січ», Банкнотно-монетний двір НБУ кафедра розвиває свою наукову базу. Проф. В.А.Тітов акцентував увагу на тому, що важливим для підготовки високопрофесійних фахівців є залучення студентів молодших курсів до наукової роботи. Цьому сприятиме і введення в дію на кафедрі Навчально-наукового центру CAD/CAE з сучасним програмним забезпеченням.
У наукових доповідях студенти та молоді вчені представили результати досліджень, виконаних під керівництвом провідних науковців кафедри, в тому числі професорів В.Л. Калюжного та В.І.Стеблюка, доцентів М.С.Тривайла, В.О.Маковея, С.М.Добровлянського, ст. викладача П.С.Вишневського та інших. Дослідження були виконані за основними напрямками наукових робіт кафедри: моделювання процесів деформування (студенти В.Піманов, І.Крижанівська, П.Поліщук), інтенсифікації листового штампування (студент І.Азарх, асистент О.В.Холявік), холодного видавлювання і підвищення стійкості інструменту (студентка В. Москаленко), а також проблем екології, які представили студенти ФБТ М.Колесник, М.Борода, В.Мотроненко та інші. Дослідження із забезпечення ресурсу виробів (асп. А.Тітов, А.Лавриненков, Т.Гараненко) та модифікації властивостей металів ізотермічним пресуванням (Є.Честнов, асп. Н.Злочевська, А.Кліско) були виконані в рамках госпдоговірної тематики. Загалом на конференції було представлено 27 студентських наукових робіт за актуальною тематикою, в яких брали участь більше сорока молодих науковців. На загальну думку, кращі доповіді представили магістранти В.Піманов «Зміцнення металу навколо отворів формуванням концентричних канавок» та А.Лавриненков «Розробка пристрою для вигладжування з поліпшеною взаємодією інструменту з деталлю». Цікаві доповіді представили студенти Є.Паляничко, Р.Борис.
Конференція закінчилася зверненням завідувача кафедри до студентів молодших курсів не гаяти часу і долучатися до наукової роботи на кафедрі.