28 травня мені пощастило побувати на єднанні студентів різних культур в КПІ – так би я назвала концерт International KPI Mix, що його організувало студмістечко НТУУ «КПІ». На відміну від українських, для іноземних студентів нереально вирватися на суботу-неділю до рідного міста, тож для студентів з Китаю, Кореї, Ірану, Азербайджану будь-які спільні зустрічі, згадки про рідну землю та презентація власних традицій мають дуже велике значення.
І ось чудового травневого вечора в актовій залі 31-го корпусу всім присутнім пощастило отримати частинку тепла, що її дарували виступи іноземних студентів. Ведучими свята були соціальний працівник гурт. №18 Араксія Алеян та студент ФАКС з Туреччини Мурат Таш.
Почалася мандрівка далекими країнами з Туреччини – відеорозповіддю про стародавнє місто Галікарнас (нині Бодрум), його історію та сучасність. По тому відбулося знайомство з національним музичним інструментом – сазом, про який розповів студент ФММ Аксу Алмаз Емре, а Пойраз Гюнері виконав під його акомпанемент декілька пісень.
Турецький танок у національному костюмі виконав студент ФЕЛ Нар Ерджан і був нагороджений бурхливими оплесками.
Знаменною виявилася дата 28 травня для студентів КПІ з Азербайджану, адже саме у цей день 1918 року Азербайджан став суверенною державою. Про традиції святкування Нового року, який, до речі, у цій східній країні святкується 21 березня, розповів студент ФММ Ахадов Джавід Моххубаоглу. Згадав він і про різні солодощі своєї країни, а наостанок заспівав національну пісню.
Свято культур не могло обійтися і без представлення України: гурт «Спас» (гуртожиток №15) показав давнє мистецтво бою українського козацтва, глядачі були в захваті від танцю-двобою з шаблями і проводили хлопців аплодисментами.
Чарівною казкою видався виступ представників В'єтнаму: на сопілці, немов справжній Лукаш, грав студент ХТФ Чан Ши Буй Чунг. Безліч теплих слів про своє навчання в КПІ та дружбу між країнами сказала студентка ФБТ Ле Хоай Тху і заспівала російською та в'єтнамською мовами пісню з символічною назвою «Не повторится такое никогда» – струнка, у чарівній ніжно-лілейній сукні дівчина здавалася ніжною Мавкою.
Пісенну естафету продовжив студент підготовчого відділення іноземних громадян з Китаю Ван Хайюань. Йому окрім інженерного майбутнього пророкують і музичне.
Завершив концерт студентів різних культур виступ музичної групи «Айда Севішенлер» – учасника та неодноразового переможця університетського конкурсу авторської пісні. І хоч тексти пісень були іноземною мовою, музика – інтернаціональна.
Атмосфера єднання і теплоти панувала під час концерту. Нам є що сказати одне одному, адже всі ми пишаємося тим, що вчимося в Київській політехніці.