Напередодні Міжнародного дня космонавтики, 8 квітня 2009 р., наш університет відвідав генеральний директор Національного космічного агентства України (НКАУ) О.О.Зінченко. Відбулася його зустріч з ректором університету М.З.Згуровським, проректором з наукової роботи М.Ю.Ільченком та деканом факультету авіаційних і космічних систем проф. О.В.Збруцьким.
О.О.Зінченко розповів про найближчі плани космічної галузі України та шляхи їх реалізації. Було підкреслено, що уряд України сьогодні приділяє велику увагу стану та перспективам розвитку авіації та космонавтики держави, інноваційним шляхам їх розвитку. О.О.Зінченко наголосив, що вбачає одним з важливих напрямів роботи НКАУ створення та застосування мікросупутників, залучення до цієї справи університетів та студентської молоді.
Ректор університету М.З.Згуровський розповів гостю про розвиток космічної тематики на факультетах та в науково-дослідних підрозділах університету, співпрацю з установами та підприємствами космічної галузі України.
Відбулось детальне обговорення створення в нашому університеті мікросупутника як складової одного з пріоритетних напрямків наукової діяльності університету.
Декан ФАКС проф. О.В.Збруцький докладно розповів про досягнення в розробці університетського мікросупутника, в якій беруть участь співробітники та студенти ФАКС, ФЕЛ, ПБФ, ТЕФ, ФЕА, ІТС. Було відмічено, що на сьогодні розроблено конструкцію мікросупутника, створено ескізну документацію окремих блоків, проведено моделювання систем та макетування деяких вузлів.
З доповідями про особливості підсистем мікросупутника виступили їх розробники: проф., д.т.н. О.М.Шмирьова (ФЕЛ), проф., д.т.н. Л.М.Рижков (ФАКС), проф., д.т.н. С.Г.Бунін (ІТС), ст. викл., к.т.н. О.М.Мелащенко (ПБФ), к.т.н., с.н.с. Б.М.Рассамакін (ТЕФ), доц., к.т.н. В.І.Хомініч (ФЕА), доц., к.т.н. В.П.Зінченко (ФАКС), доц., к.т.н. Ю.М.Маринич (ФАКС), пров. інженер Ю.М.Савенко (ФАКС).
Професор О.В.Збруцький також доповів про міжнародне співробітництво університету з космічної тематики, зокрема, про виконання нашим університетом проекту “Реформування освітніх програм в галузі космічних технологій в Казахстані, Росії, Україні” за програмою ТЕМПУС.