Пройшло вже 48 років з дня польоту Юрія Гагаріна – час двох поколінь, але й сьогодні молодь з цікавістю сприймає все, що пов'язано з космосом. Традиційно, напередодні 12 квітня – Міжнародного дня космонавтики, збираються для спілкування ті, хто пов'язав своє життя з космонавтикою, і ті, хто тільки починає свій творчий життєвий шлях, і дуже хотілося б, щоб і для них ця дата була б не просто державним святом, але й нагодою зустрітися з однодумцями та зацікавленими ентузіастами.
Дуже приємно, що в НТУУ “КПІ” є Космос-клуб – організація, яка заохочує молодь до самореалізації шляхом активного ознайомлення з космічною тематикою та виконання перших самостійних наукових досліджень. Вже 11 років цей клуб в День космонавтики збирає однодумців. Так було і в цьому році, коли 7 квітня в залі засідань Вченої ради НТУУ “КПІ” зібралися представники ФАКС, ММІФ, КНУ ім. Тараса Шевченка, Національного космічного агентства України. Тема засідання – “Космос та здоров'я людини”.
З дуже цікавою доповіддю виступив керівник Космос-клубу – декан ММІФ, чл.-кор. Міжнародної академії астронавтики, д.м.н., проф. В.П.Яценко. Мова йшла про перспективи освоєння людиною дальнього космосу, проблеми, які доводиться вирішувати людству на цьому шляху, та про неминучість позитивного вирішення цієї однієї дуже важливої для людства задачі.
Не менш цікавим був виступ декана ФАКС д.т.н., проф. О.В.Збруцького. Він розповів про роль і місце роботів в освоєнні космічного простору, перспективи надмалих космічних апаратів та про здобутки факультету в розробці роботизованих систем, університетського мікросупутника, можливі напрямки їх використання в біології та медицині.
Дуже цікавою була доповідь професора КНУ ім. Тараса Шевченка В.С.Мартинюка “Біосфера та здоров'я людини”, який переконливо показав зв'язок діяльності людства з космосом.
У подальших виступах молодих науковців та студентів ФАКС А.Буревича і С.Якимова, ММІФ Г.Каменецької і Р.Акуленка були висвітлені актуальні проблеми вивчення космосу, створення сучасної космічної техніки. Вони показали великий науковий творчий потенціал студентів КПІ. Про це свідчили і запитання присутніх студентів.
Проведене засідання засвідчило надзвичайно високу доцільність існування такого клубу. Можна тільки побажати йому ще більш частих та цікавих зустрічей та розв'язання важливої науково-технічної задачі в межах університетського або міжуніверситетського проекту, який дозволив би студентам нашого ВНЗ реалізувати себе ще на студентській лаві.