“Необхідно зрозуміти, що історія – це не лише дати і місця, не лише імена у запилених підручниках або експонати в музеях, історія – це вибір, котрий ми робимо. Кожний з нас”, – говорив свого часу відомий британський письменник і журналіст Джеймс Сваллоу, обстоюючі важливість вивчення історії для виховання громадянської позиції особистості.

Студенти нашого університету цілком поділяють таку позицію, оскільки демонструють зростаючий інтерес до історичного знання. Це засвідчують і результати загальноуніверситетської олімпіади з історії України, перший тур якої відбувся 20 лютого 2009 р. Конкурс проводився в рамках реалізації “Державної цільової програми з обдарованою молоддю на 2007-2010 рр.” та відповідно до наказу Міністерства освіти і науки України “Про проведення Всеукраїнських студентських олімпіад 2009-2011 рр.”. Куратором заходу виступила кафедра історії ФСП.

Голова оргкомітету доцент кафедри історії Л.Р.Ігнатова поінформувала, що в історичній олімпіаді взяли участь 143 студенти з 14 факультетів та інститутів НТУУ “КПІ”. Досить активними виявились студенти РТФ, ФЕЛ та ІПСА. Але найглибші знання з теоретичних питань продемонстрували представники ФЛ, ФСП, ВПІ – тих навчальних підрозділів, де вивчається більше дисциплін гуманітарного циклу. Добре підготували своїх студентів доценти кафедри історії Н.І.Паламарчук, Ш.Ш.Рамазанов, В.В. Кукса, С.І.Лисенко та ін.

Змагання видались не з легких, адже учасникам олімпіади довелося продемонструвати не лише глибокі знання з різних періодів вітчизняної історії, але також і здатність до максимальної розумової концентрації й швидкого прийняття рішень. Першість здобув студент 1-го курсу ФСП Дмитро Гречанівський, який завоював право представляти наш університет на заключному турі олімпіади, що відбудеться у квітні 2009 р. на базі Харківського педагогічного університету. Призові місця та подяку кафедри історії за наполегливість у навчанні та глибокі знання з історії України отримали студенти Ганна Гаврилко, Володимир Роспотнюк, Ірина Кравченко (ФСП, АМ-82), Олексій Капітоненко (ФМФ, ОМ-82), Аліса Цукатова (ФМФ, ОМ-81), Олександр Басенко (ФМФ, ОФ-81). Загалом понад 30 конкурсантів набрали більше половини залікових балів. Незважаючи на те, що дисципліна “Історія України: соціально-політичні аспекти” вивчається лише на першому курсі, в олімпіаді взяли участь і старшокурсники. Зокрема, високий результат продемонстрував студент 3-го курсу ММІФ Сергій Котик (ІМ-63).

Завідувач кафедри історії професор С.О.Костилєва вважає, що результати першого туру олімпіади з історії України в НТУУ “КПІ” виразно свідчать про те, що викладачам кафедри вдається активізувати інтерес студентів технічних спеціальностей до вивчення вітчизняної історії. Значною мірою це зумовлено інноваційними підходами до викладання традиційного навчального курсу з історії України – насамперед застосуванням проблемного принципу у викладанні дисципліни, тісним поєднанням освітніх та виховних завдань. Робота ця є особливо важливою для виховання громадянина, що усвідомлює себе представником української політичної нації.

І.К.Лебєдєв, член оргкомітету олімпіади, доцент кафедри історії

Дата події