В інтеграційному процесі створення єдиного освітнього простору не останню роль відіграє можливість інформаційного обміну між науковцями України й країн ближнього та далекого зарубіжжя. Як говорив визначний німецький класик Й.В.Гете: “Wer fremde Sprachen nicht kennt, wei nichts von seiner eigenen” (“Хто не знає іноземних мов, той нічого не знає про свою”).
Наш університет є провідним ВНЗ України в галузі впровадження інноваційних підходів у викладанні іноземних мов, у тому числі задекларованих Болонською конвенцією. Ми готуємо висококваліфікованих фахівців не лише з технічних наук, а й філологів-перекладачів, які на сьогоднішній день добре зарекомендували себе на ринку праці України та світу.
Рухаючись уперед разом зі швидкоплинним часом, викладачі факультету лінгвістики використовують передові технології й методики для підвищення рівня знань студентів, а також власної кваліфікації. З ініціативи декана ФЛ к.п.н., доцента Н.С.Саєнко, 27 лютого 2009 р. було проведено Міжнародну науково-практичну конференцію “Сучасні підходи та інноваційні тенденції у викладанні іноземних мов”. У конференції взяли участь гості з-за кордону: аташе Посольства Франції в Україні Мішель Максимович, професор Південно-західної баптистської теологічної семінарії Вільям Йонт, співробітник німецької служби обміну викладачів та студентів (DAAD) Ларс Льокнер. До участі в конференції було заявлено більше ніж 200 осіб, а тези 120 науковців опубліковано у збірнику матеріалів конференції.
У своїх доповідях іноземні науковці представили світові погляди на викладання іноземних мов у контексті рекомендацій Ради Європи з питань мовної освіти, а також дали практичні поради щодо організації занять зі студентами з різним рівнем знань, що є актуальним для немовних вузів. Але наші українські колеги не поступилися іноземним гостям. Всі учасники конференції досить активно вступали в дебати не лише англійською, а й французькою та німецькою мовами. Більше половини всіх доповідей на секційних засіданнях було представлено іноземними мовами. Спілкування було настільки живим та цікавим, що, як сказала наша колега, “не було часу для розгадування кросворду”.
На завершення хотілося б звернутися до студентів-політехніків. Любі студенти, не пропускайте занять з іноземної мови, ми, викладачі НТУУ “КПІ”, постійно підвищуємо свій рівень і готові поділитися знаннями та досвідом з вами!