За традицією, Новий рік треба зустрічати без боргів та з усіма завершеними справами. На жаль, це не завжди виходить. Це стосується трьох вкрай важливих для нашого університету об'єктів.
22 лютого 2008 року Кабінетом Міністрів України була затверджена Постанова № 107 «Про затвердження Державної цільової програми підготовки та проведення в Україні фінальної частини чемпіонату Європи 2012 року з футболу». Цією постановою уряд зобов'язав Київську міську державну адміністрацію (КМДА) у двомісячний строк розробити і затвердити узгоджені плани підготовки конкретних об'єктів (стадіони, готелі тощо) з помісячними строками виконання.
Програма передбачає будівництво на території КПІ нового гуртожитку на 600 ліжко-місць за адресою вул. Металістів, 7-А (за гуртожитком № 12) та капітальний ремонт гуртожитку № 18. На період чемпіонату Європи 2012 року з футболу ці об'єкти будуть використовуватись для розміщення гостей чемпіонату, а потім новий гуртожиток буде передано на баланс НТУУ «КПІ».
З метою збільшення навчальних площ університетом підготовлені документи щодо проектування добудови двох поверхів до корпусу № 8 (ВПІ) по вулиці академіка Янгеля.
Також була підписана угода з Корейським агентством міжнародного співробітництва про будівництво навчального центру інформаційних технологій поруч з корпусом № 6. Фінансування будівництва буде проводитися корейською стороною, і після введення в експлуатацію будівля буде передана на баланс НТУУ «КПІ», тобто також залишиться в державній власності.
Ці три проекти об'єднує те, що всі вони заплановані у 2008 році, але виконання робіт затримується з причини довгострокового оформлення дозвільних документів КМДА. Оскільки вищезазначені об'єкти є соціальними, то затримка з вирішенням питань проектування та будівництва викликає занепокоєння. Фінансування, яке виділили на їх реалізацію, в умовах економічної кризи може знецінитися, тому дуже важливо вирішувати цю проблему саме зараз.
Уся документація, яка необхідна для отримання університетом листів-дозволів на початок проектування, протягом останніх 9 місяців знаходиться у патронажній службі КМДА і в Головному управлінні містобудування, архітектури та дизайну міського середовища. На жаль, досі вона не оформлена.
Єдине, що потрібно для початку проектування, – підпис голови КМДА Леоніда Михайловича Черновецького. Дивно, але після останніх виборів мера м. Києва 25 травня 2008 року ним не було підписано жодного документа, який би стосувався соціального розвитку НТУУ «КПІ». Причини, через які Леонід Михайлович не хоче підписувати дозвіл на проектування об'єктів, не аргументуються, і справа кожного разу відкладається у довгий ящик.
На жаль, «заручниками» такої поведінки київського керманича є лише студенти КПІ, які повинні мати право на життя в гідних умовах, навчатися в придатних для цього корпусах, мати змогу поспілкуватися з колегами з іноземних держав та зануритися у футбольну атмосферу під час проведення Євро-2012. Нині це право у студентів хочуть відібрати. У КПІ навчається 35 тисяч студентів, які в змозі захистити свої інтереси та підтримати рідну альма-матер. Згуртувавшись, 35-тисячна студентська родина захистить себе та не допустить такого до себе ставлення з боку голови КМДА.