Наукова сесія Вченої ради НТУУ “КПІ”, присвячена 90-річному ювілею НАН України, відбулася 17 листопада.
З доповіддю “Проблеми термоядерної енергетики” виступив директор Інституту фізики плазми Національного наукового центру “Харківський фізико-технічний інститут” лауреат Державної премії України в галузі науки й техніки д.фіз.-мат.н. Володимир Іванович Терешин.
В.І.Терешин – відомий у світі вченй у галузі фізики плазми та керованого термоядерного синтезу, плазмодинаміки, плазмових прискорювачів і діагностики плазми. Він – заступник голови Ради з фізики плазми та керованого термоядерного синтезу НАН України, член міжнародного наукового комітету Центру густої замагніченої плазми (ІСОМР, Варшава, Польща), заступник головного редактора журналу «Питання атомної науки і техніки».
З 1968 року Володимир Іванович займається створенням комплексного плазмового прискорювача, здатного генерувати бездомішкові плазмові потоки з параметрами, необхідними для їх інжекції до утримуючих магнітних систем типу стеларатор і торсатрон. Останнім часом під керівництвом В.І.Терешина введено в дію та розпочато дослідження на торсатроні “Ураган-2М”, що є найбільшим стеларатором Європи.
У доповіді, зокрема, йшлося про розробку концепції термоядерного реактора синтезу на основі тороїдних магнітних пасток типу “стеларатор”; рівновагу, стійкість та утримання високотемпературної плазми в стелараторах/торсатронах; діагностику високотемпературної плазми, плазмові технології; про розробки, виконані спільно з РНЦ “Курчатовський інститут” зі створення потужних квазістаціонарних плазмових прискорювачів та ін.
Присутні на сесії викладачі, науковці та студенти уважно вислухали доповідача, який наприкінці виступу відповів на запитання слухачів.