Нещодавно група студентів НТУУ “КПІ” разом зі старшим викладачем кафедри української мови, літератури та культури Г.В.Бережною відвідала виставку в Будинку художника. Члени Спілки художників – живописці, графіки, скульптори та майстри декоративно-прикладного мистецтва з усієї України – демонстрували столичному глядачеві свої кращі твори з нагоди професійного свята – Дня художника. Студентам побачене так сподобалося, що вони вирішили поділитися враженнями з читачами “КП” і подякувати своєму викладачеві за цікаву й корисну прогулянку.
Особливо впадали в око та викликали жваве обговорення кілька картин. Ось «Голуба затока», автор Г.М.Куриленко (1925 р., Сімферополь). У різних відтінках синього зображено бурхливу затоку, а навколо неї скелі. Оригінальність картини в тому, що виконана вона в одному кольорі. Задивившись, немов поринаєш у той вир. На передньому плані зображено людину, яка дивиться на цю стихію. Тож мимоволі погляд глядача падає під таким же кутом, як і у того персонажа.
А тут яскравий натюрморт М.А.Максименка з м.Житомира. Картина виконана олійними фарбами на оргаліті. Натюрморт виглядає дуже природним, теплим і яскравим – так вдало поєднано кольори. Серед усіх пейзажів найбільше мені сподобався «Сільський мотив» Ф.М.Дерегуса (м.Харків). Картина виконана на полотні олійними фарбами. На передньому плані зображено невеличке деревце з пожовтілим листям, а земля вже вкрита снігом, що переливається то білим, то блакитним, то фіолетовим відтінками. На задньому плані видніються сільські хатинки і церква. Картина захоплює досконалістю та оригінальністю задуму.
На виставці представлено багато портретів, та найбільше запам'ятався «Портрет сестри», на якому зображена Наталія Полтавець, а автором є її сестра О.В.Полтавець-Гуйда. Портрет виконаний дуже ніжними неяскравими фарбами, риси обличчя зображені дуже чітко та з м'якістю. Відразу відчуваєш, що ця людина дуже добра й випромінює позитивну енергію. Дівчина одягнена в білу сукню, шию прикрашає ніжне намисто, в руках тримає гітару. Поряд стоїть чудовий букет квітів. Кожен елемент доповнює сюжет та робить його змістовнішим.
Один із залів виставки присвячений абстракції. Усі картини були цікавими та змушували задуматись над їх змістом. Кожен бачив у них своє. Найбільше мені запам'ятався «Портрет України» І.А.Павельчука (м. Київ). Спочатку картина видалася зовсім незрозумілою, та за кілька хвилин уважного погляду на неї я, звісно, не розгадала задуму автора, але з'явились свої варіанти пояснення її назви. Картина різнокольорова і водночас одноманітна. Так і наш народ: ми всі різні, але в той же час ми одна нація!
Крім картин, на виставці були також і різні скульптури – дуже цікаві та незвичайні. Я завжди звертаю особливу увагу на назви. Коли дивишся просто на витвір мистецтва, то бачиш у ньому одне, а прочитавши назву – те, що хотів донести автор.
Раджу всім, хто ще там не побував, обов'язково відвідати цю виставку. Година-дві вашого вільного часу цього варті!