Останнім часом країни-члени ЄС, зокрема Франція, активно підтримують євроінтеграційні прагнення України. Одним із найважливіших напрямів співпраці між Україною та європейською спільнотою є взаємодія в галузі освіти та науки. З цією метою в НТУУ “КПІ” спільно з вищими навчальними закладами Франції, такими як Центральна школа Ліона, Університет Жан Мулєн Ліон 3, Університет м. Ман та ін., реалізується багато спільних освітянських проектів. Така співпраця виявилася настільки успішною, що до НТУУ “КПІ” через Посольство Франції в Україні з пропозицією про запровадження проектів щодо спільної наукової та освітянської діяльності звернулася Політехнічна школа Парижа – визнаний лідер у галузі науки та освіти Франції.

Ця школа, заснована понад 200 років тому, займає четверту позицію у світовому рейтингу найкращих вищих навчальних закладів світу. Серед її випускників такі видатні діячі світової науки, як математики Шаль, Коши, Пуассон, лауреат Нобелівської премії з фізики Анрі Беккерель, хімік Гей-Люсак, філософ Конт та багато інших. Крім наукових досягнень, високий престиж Політехнічної школи пов’язаний із традиційно великою повагою французів до інженерів. Інженер у Франції – не просто спеціаліст, який займається вирішенням прикладних задач. Це, насамперед, професіонал, який вирішує конкретні завдання на високому рівні у провідних промислових компаніях країни та на міжнародній арені. Статус інженера дуже високий – саме від нього залежить розвиток науково-технічного прогресу. У Політехнічній школі навчається лише 2000 студентів, але це майбутні лідери країни. Мала кількість студентів Школи є показником якості та елітності освіти, високих вимог під час відбору абітурієнтів. Школа так само уважно та відповідально ставиться до вибору партнерів.

Першим кроком у налагодженні співпраці між Політехнічною школою Парижа та НТУУ “КПІ” став візит делегації Школи до нашого університету.

У ході візиту було організовано відповідні робочі зустрічі та обговорення з представниками ректорату, інституту прикладного системного аналізу, факультетів електроніки, фізико-математичного, прикладної математики, інформатики та обчислювальної техніки щодо організації та запуску програм подвійного диплома, академічного обміну та наукової взаємодії.

Після вивчення підсумків зустрічей, Школа висловила бажання співпрацювати з нашим університетом та запросила першого проректора НТУУ “КПІ” відвідати Політехнічну школу Парижа з офіційним візитом. На честь візиту, що відбувся у квітні, на території Школи поряд із прапором Франції було піднято Державний прапор України.

Члени Вченої ради Політехнічної школи із зацікавленістю заслухали доповідь Ю.І. Якименка про Національний технічний університет України “КПІ”. У ході численних зустрічей та презентацій сторони обговорили та остаточно визначили напрями подальшої співпраці щодо організації подвійної магістратури та аспірантури, проведення різноманітних спільних наукових заходів. Після цього відбулося офіційне підписання відповідної угоди президентом Політехнічної школи Парижа Хав’єром Мішелем та першим проректором НТУУ “КПІ” Ю.І.Якименком.

May 20, 2008 || Автор: О.Л.Огурцова

Дата події