Київська футбольна ліга (КФЛ) була створена 95 років тому, 24 вересня 1911 р., на установчих зборах представників спортивного гуртка Київського політехнічного інституту, Німецького гімнастичного товариства, Польського гімнастичного товариства та інших спортивних організацій.
Ініціатором проведення установчих зборів був член Німецького гімнастичного товариства нападаючий футбольної команди київського гуртка “Спорт” О.П. Вешке.
На установчих зборах було обрано комітет Київської футбольної ліги. Головою комітету був обраний викладач неорганічної хімії Київського політехнічного інституту Микола Олександрович Тананаєв (1878-1959), який грав півзахисником у клубній команді “Політехніки” від дня її створення в 1903 р. Заступниками голови були обрані відомий київський учений, доктор О.К.Анохін і представник Київського політехнічного інституту В.П.Бобровський. Секретарем КФЛ обрали представника Німецького гімнастичного товариства О.П.Вешке, членами правління – представників спортивного гуртка КПІ В.С.Рокотяна і В.Б.Оттена – воротаря футбольної команди “Політехніки”, кандидата до збірної команди Росії на V Олімпійські ігри 1912 року. На цих зборах було також прийнято рішення про проведення у Києві першого чемпіонату міста з футболу й затверджено правила з футболу Санкт-Петербурзької футбольної ліги з деякими змінами з урахуванням місцевих умов.
М.О.Тананаєв був відомий у футбольному світі Києва як футболіст, спорторганізатор, один із засновників футбольної команди “Політехніки” і спортивного гуртка КПІ (1908). Він був також одним з організаторів будівництва в інституті спортивного майданчика з футбольним полем, на якому проводила в ті роки ігри на першість міста футбольна команда “Політехніки” та інші команди Києва. Працюючи в Київському політехнічному інституті викладачем, Микола Олександрович проводив велику організаційно-методичну роботу з футболу серед студентської молоді інституту, грав за свою футбольну команду, займався науковою діяльністю.
Згодом М.О.Тананаєв захистив кандидатську й докторську дисертації з хімії, видав понад 240 наукових праць, підручників та посібник з аналітичної хімії. Його було обрано професором Київського (1921 – 1937) і Уральського (1938 – 1959) політехнічних інститутів. Він отримав почесні звання колезького радника, заслуженого діяча науки і техніки, лауреата Сталінської премії (1949), був нагороджений орденом Святого Станіслава ІІІ ступеня (1914), орденами Леніна та орденом “Знак Пошани”. У 1998 р. його ім’ям названо лабораторію аналітичної хімії ХТФ.
Під керівництвом М.О.Тананаєва відбулося становлення й розвиток Київської футбольної ліги як вищого керівного органу київського футболу. За сприяння Миколи Олександровича в Києві з 1911 року було започатковано проведення чемпіонатів міста з футболу, будівництво футбольних майданчиків і полів, підготовку суддів з футболу, організацію нових футбольних команд майже в кожному навчальному закладі. За активною участю секретаря КФЛ у Києві був виготовлений з родинного срібла Кубок О.П.Вешке для нагородження переможців чемпіонату Києва з футболу. Київська футбольна ліга однією з перших (2 грудня 1911 р.) подала заяву до тимчасового комітету про вступ до складу Всеросійської футбольної спілки й стала її засновницею.
Створення Київської футбольної ліги сприяло організації в Києві та інших містах перших в історії київського футболу міжміських товариських матчів з футбольними командами Одеси, Москви, Миколаєва, Харкова та інших міст. Для їх проведення керівництвом КФЛ були створені перша й друга збірні футбольні команди КФЛ.
Свій перший міжміський матч перша збірна команда КФЛ провела 21 жовтня 1911 р. в Харкові з місцевою збірною, перемігши її з рахунком 3:0. Представники КФЛ брали участь в організації показового футбольного турніру І Всеросійської Олімпіади, який проводився у Києві в серпні 1913 р. За згодою КФЛ представники Києва провели разом з одеситами і харків’янами серію переговорів з керівництвом Всеросійської футбольної спілки з питань створення Південноросійської футбольної спілки на правах відділу Всеросійської футбольної спілки. Ця спілка була необхідна для організації і проведення першості Півдня Росії з футболу 1913 р. за участю футбольних команд Києва, Харкова, Миколаєва, Одеси, Ростова, Таганрога, Юзівки та інших міст.
Київською футбольною лігою були проведені чемпіонати міста 1911-1912 рр. – переможець футбольна команда “Політехніки”, 1913 і 1914 рр. – переможець команда “Клубу любителів спорту”, 1915 р. – “Спорт”, 1916 р. – “Політехніки”, 1917 р. – чемпіонат не проводився, 1918 р. – команда “Маккабі”, що представляла єврейську общину. Після М.О. Тананаєва головами комітету Київської футбольної ліги обиралися в 1914-1918 рр. О.О.Гродецький, в 1918-1919 рр. – К.П.Вешке, рідний брат секретаря КФЛ 1911-1913 років О.П. Вешке. В 1923 р. у зв’язку з реорганізацією системи управління спортивними клубами в СРСР Київська футбольна ліга припинила свою діяльність.