Нещодавно відбулося чергове засідання секції “Менеджмент у виробничій сфері” Науково-методичної комісії з менеджменту Міністерства освіти і науки України. Очолює зазначений напрям декан ФММ, д.е.н., професор В.Г. Герасимчук. Секція сформована та функціонує у кількості 20 фахівців, які представляють 17 вищих навчальних закладів України. Упродовж діяльності секції проведено чотири засідання: на базі НТУУ “КПІ” (30 листопада 2004 р.), Національного університету “Львівська політехніка” (23 березня 2005 р.), Херсонського національного технічного університету (3 червня 2005 р.), Житомирського державного технологічного університету (20 жовтня 2005 р.).
Серед основних завдань, поставлених перед секцією, є удосконалення науково-методичної бази підготовки фахівців з менеджменту у виробничій сфері, поширення новітніх методик викладання фахових дисциплін, “інженеризація” економічної та управлінської підготовки.
На засіданнях секції розглянуто питання, які стосуються концептуальних підходів до підготовки менеджерів у технічних університетах та поглиблення економічної складової в підготовці інженерів, варіативної частини навчальних планів, безперервної підготовки фахівців у сфері управління промисловими підприємствами, програми підготовки МВА у сфері інженерного менеджменту, використання в навчальному процесі сучасних програмних засобів моделювання бізнес-процесів, методики виконання бакалаврських та магістерських дипломних робіт.
На базі Українського центру дистанційної освіти в НТУУ “КПІ” 30 березня 2005 року проведено засідання президії Науково-методичної комісії з менеджменту, на якому були присутні фахівці з провідних вищих навчальних закладів України, інших країн. Для поглибленого розкриття проблематики впровадження дистанційної освіти залучалися фахівці Головного навчального центру ВАТ “Укртелеком”, де вже тривалий час успішно здійснюється підвищення кваліфікації працівників за допомогою інформаційно-комунікаційних технологій.
У рамках роботи секції з виробничого менеджменту здійснюються виїзні засідання на успішно діючих промислових підприємствах: “Електромаш” (м. Херсон), “Іршанський ГЗК” (Житомирська область). Представники ВНЗ мають нагоду безпосередньо ознайомитися з практикою управлінської діяльності, спілкуючись з топ-менеджерами підприємств. Екскурсії виробничими цехами дають змогу поглибити знання з техніки та технології, спостерігати сучасний технічний рівень вітчизняних підприємств.
У жовтні цього року на базі Житомирського державного технологічного університету було проведено всеукраїнський конкурс дипломних робіт за спеціальністю “Менеджмент у виробничій сфері”, на який надійшло понад сотні дипломних робіт рівнів бакалавра, спеціаліста та магістра. Зокрема, перше місце на конкурсі серед атестаційних магістерських робіт було присуджено Українець Вікторії Євгенівні, випускниці групи УВ-01М, за роботу на тему “Управління венчурним фінансуванням інноваційних проектів” (науковий керівник – к.е.н., доцент Смоляр Любов Гаврилівна).