Щороку в студентську спільноту Київської політехніки вливаються випускники шкіл – учасники та переможці всеукраїнських і міжнародних конкурсів та олімпіад. Серед найактивніших – учні Політехнічного ліцею НТУУ "КПІ". Газета "Київський політехнік" неодноразово розповідала про ліцеїстів-винахідників – вихованців Київської МАН, які згодом ставали студентами КПІ ім. Ігоря Сікорського, та їх наставників. Продовжуємо цю гарну традицію.
❤️
Шоу винаходів та інновацій "INOVA". 16-19 жовтня 2024 р. відбулося традиційне Міжнародне інноваційне шоу "INOVA" – виставка винаходів, яка з 1971 року проходить у м. Загреб (Хорватія). Це шоу винаходів та інновацій – один з найдавніших наукових заходів, який щороку об'єднує винахідників з Європи, Азії, Океанії, Африки, Північної та Південної Америки. Цього року до виставки долучилося близько 500 учасників з 20 країн світу. Українську делегацію представив 31 учасник.
"INOVA 2024" стала ще одним яскравим підтвердженням таланту та потужного наукового потенціалу української молоді. Юні науковці продемонстрували свої інноваційні проєкти на міжнародній арені, довівши, що українські винахідники здатні змінювати світ", – з гордістю говорять у Київському відділенні МАН.
Золото у скарбничку нашої команди принесла ліцеїстка 11-го класу Політехнічного ліцею НТУУ "КПІ" Софія Столяр. Її проєкт "Розробка інтелектуальної системи для автоматизації моніторингу та управління транспортною системою міста Києва з використанням штучного інтелекту" (керівники: вчитель інформатики Іван Комаров і завідувачка відділення інженерії та матеріалознавства Київської МАН Станіслава Ігнатова) також посів ІІІ місце у Всеукраїнському конкурсі-захисті МАН 2023/2024 н.р. А ще Софія взяла участь у Міжнародній науково-технічній конференції студентів та аспірантів "Перспективи розвитку інформаційно-телекомунікаційних технологій та систем" на базі ХVІІI Міжнародної науково-технічної конференції "Перспективи телекомунікацій 2024".
А ми згадуємо здобутки ліцеїстів попередніх років, нині студенів КПІ, про кого писав "Київський політехнік": "золото" Андрія Мавріна на "INOVA-2023" (див. "КП" №31-32, 2023), золоті медалі на "INOVA-2022" у Андрія Мавріна, Анастасії Куруленко, Михайла Муцького та Ігоря Клименка (див. "КП" №31-32, 2022), а з виставки "INOVA-2021" золоту медаль привезла Софія Павлова (див. "КП" №37-38, 2021 і "КП" №39-40, 2022 ).
Варшавська виставка. З 14 до 16 жовтня 2024 року відбулась Варшавська міжнародна виставка винаходів (International Warsaw Invention Show, IWIS). У цьому заході взяли участь представники з багатьох країн Європи, Америки, Африки та Азії, які продемонстрували близько 300 винаходів.
Нашу країну представляла команда Малої академії наук України, до складу якої увійшли 9 юних науковців. У здобутку команди 3 золоті, 2 срібні, 4 бронзові медалі та 5 спеціальних відзнак.
Ліцеїстка 11-го класу Політехнічного ліцею НТУУ "КПІ" Аріна Хмелюк отримала "срібло" та спецприз від World Invention Intellectual Property Associations. Напередодні, на Всеукраїнському конкурсі-захисті МАН, її проєкт "Вдосконалення процесу сортування сміття з використанням нейронної мережі" (керівники: Іван Комаров, Олег Козленко) посів І місце. До того ж улітку дівчина пройшла тритижневе навчання за програмою "BizCamp", а у вересні успішно виступила у фіналі регіонального етапу міжнародного конкурсу з молодіжного підприємництва World Youth Entrepreneurship Challenge.
І знову згадуємо ліцеїстів, які здобули медалі у попередні роки, а потім стали студентами КПІ та продовжують свою винахідницьку діяльність. На "IWIS 2020": "золото" отримали Станіслав Скоробогатов і Володимир Каран, а "срібло" – Варвара Бабич (див. "КП" №18, 2021 і "КП" №33-34, 2021), а на "IWIS 2022": "золото" у Андрія Мавріна та "срібло" у Михайла Муцького (керівники проєктів: Олег Козленко, Оксана Співак, див. "КП" №3-4, 2023).
"Наші вихованці вкотре продемонстрували свої надзвичайні здібності на міжнародній арені. Серед сотень робіт з усього світу вони здобули блискучі перемоги. Пишаємось, що ліцеїсти продовжують найкращі традиції ліцею – перемоги у міжнародних змаганнях та впевнену інтеграцію в світовий науковий простір", – наголошують у Політехнічному ліцеї НТУУ "КПІ".