КПІ ім. Ігоря Сікорського — єдиний заклад вищої освіти на конференції «Об’єднуй, вдосконалюй, захищай» щодо інноваційних безпілотних технологій для потреб Збройних Сил України, на якій були присутні провідні розробники, виробники, представники бойових бригад, Генштабу ЗСУ та МОУ для визначення найактуальніших і найефективніших безпілотних технологій.

«Нинішня війна технологічна, тому ми шукаємо перевагу у швидкості та інноваціях. Це дає можливість виконувати бойові задачі, скорочувати наші втрати й протистояти більш потужній системі. У цьому процесі велику роль відіграє наша наукова спільнота, зокрема співпраця з КПІ, який має великий потенціал», — Андрій Лебеденко, заступник Головнокомандувача ЗСУ, полковник.

Співпраця Київської політехніки з держструктурами, підприємствами оборонно-промислового комплексу і військовими є важливим кроком у розбудові сучасної технологічної бази України.

«КПІ як університет і як осередок, що може займатися R&D-розробкою і навіть дрібносерійним виробництвом, нині активно працює за трьома основними треками: доведенням, управлінням роєм дронів і візуальною навігацією в умовах РЕБ. Усі вони вкрай потрібні сьогодні на фронті», — Сергій Стіренко, проректор із наукової роботи КПІ ім. Ігоря Сікорського.

Безпілотні технології, зокрема ті, які розробляють КПІшники, можна широко застосовувати для гуманітарних цілей, у цивільному захисті, ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій, пошуково-рятувальних операціях, для моніторингу екологічного стану, в логістиці, будівництві та інших галузях.

Дата події