Щорічна сесія професорсько-викладацького складу університету відбулася 29 серпня. Цього року з міркувань безпеки її проводили в змішаному форматі: декани факультетів і директори інститутів, завідувачі кафедр, очільники інших підрозділів, частина викладачів і дослідників заповнили зал Вченої Ради університету, інші співробітники мали змогу дивитися засідання в режимі реального часу або в запису в університетських мережах. Участь у сесії взяв почесний гість і колишній випускник КПІ, а нині перший заступник Голови Верховної Ради України Олександр Корнієнко.

Проведення сесії припало на День пам’яті захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України. Серед них немало й працівників, випускників і студентів КПІ, тож розпочалася сесія з хвилини мовчання. Учасники засідання також вшанували пам'ять своїх колег, які пішли з життя впродовж минулого року.

З ґрунтовною доповіддю виступив на сесії ректор університету Анатолій Мельниченко.

А після нього з вітальним словом перед політехніками виступив Олександр Корнієнко. "Сьогодні неможливо виграти війну, тим більше з таким сильним і підступним ворогом, як російська федерація, без науки, без високотехнологічних галузей економіки і, звичайно, без того, що нині часто називають терміном military-tech, а раніше – традиційним терміном ВПК. За останні два роки в нас уже багато чули про роботи в цьому напрямі, і ви, напевно, чули ці обнадійливі новини, – сказав він. – Звичайно все це було б неможливим без вашого внеску, без важливої діяльності нашої спільноти київських політехніків…". Він говорив і про інші важливі для нашої країни напрями, зокрема про те, що українська економіка після Перемоги має відновлюватися в новому форматі, щоб вона стала кращою та сучаснішою, ніж була до війни, щоб Україна з аграрно-сировинної країни перетворилася на високотехнологічну державу, яка постачатиме на світові ринки високоякісну продукцію різних напрямів, у тому числі й продукцію енергетичної безпеки. Тобто таку продукцію, випуск якої неможливий без участі науки та вищої освіти, а отже – і без КПІ. Без цього неможливий і вступ України до Євросоюзу. Тож від рівня освіти та освіченості наших громадян залежить і повоєнний розвиток нашої держави, і це накладає на університет і загалом на всю систему української освіти особливу відповідальність. А ще він пообіцяв разом з іншими депутатами-вихованцями КПІ (а таких, за його словами, у Верховній Раді приблизно 10 осіб) за можливістю допомагати КПІ, хоча й відверто попередив, що нині фінансова ситуація в країні є дуже складною і навряд чи буде полегшуватися, але, водночас, при цьому, поліпшується ситуація з позабюджетним фінансуванням за рахунок різних джерел, у тому числі й міжнародних. Завершив свій виступ він врученням почесних грамот і відзнак Верховної Ради України низці викладачів-науковців університету.

Насамкінець дипломи університету трьох ступенів отримали автори підручників, посібників і монографій, відзначених на конкурсі на кращі видання КПІ ім. Ігоря Сікорського, які побачили світ минулого навчального року.

У КПІ відбулася урочиста сесія професорсько-викладацького складу. Визначено курс нової команди університету на досягнення цілей сталого розвитку, зміцнення обороноздатності нашої держави, розширення міжнародного партнерства, цифровізацію та соціальний захист колективу.

Привітав КПІшників перший віцеспікер ВРУ Олександр Корнієнко. Він вручив нашим науковцям відзнаки Верховної Ради України за особливі заслуги перед українським народом, а також подяки за високі досягнення в роботі!

Пропонуємо вашій увазі запис трансляції сесії:

Репортаж Медіалабораторії:

29 серпня відбудеться сесія професорсько-викладацького складу КПІ у змішаному форматі.

📍Урочисте засідання пройде за участі деканів факультетів, директорів навчально-наукових інститутів, завідувачів кафедр у залі засідань Вченої ради університету.

📺 Не пропустить прямої трансляції — будьте у курсі усіх подій. Приєднуйтеся до трансляції:
❓Коли: 29 серпня о 10:00

Дата події