Шановні київські політехніки. За минулу добу (12-13 березня 2022 року) Україна у напруженій боротьбі продовжувала утримувати свої позиції по усій лінії оборони.

Повітряна тривога одночасно оголошувалася практично в усіх великих містах України.
Ракетно-бомбові удари наносилися по об’єктах критичної інфраструктури, житловим кварталам та аеродромам. Так, у Василькові після авіаудару вибухнула та загорілася нафтобаза. Повністю зруйновано аеродроми в Луцьку і Василькові. Практично знищено м. Волноваха на Донеччині. Постраждала бібліотека Сумського державного університету.

Тринадцятий день в облозі без світла тепла, води і продуктів харчування знаходиться оточене місто Маріуполь. За цей час кількість загиблих людей в місті перевищило 1700.

В цілому в Україні за 17 днів війни загинуло 76 дітей, понад 120 поранено.

За участі Міжнародного Червоного Хреста через гуманітарні коридори продовжувалася евакуація мирного населення з небезпечних околиць Києва, міст Харкова, Суми, інших небезпечних регіонів країни. Сьогодні в Україні мають запрацювати нові гуманітарні коридори: зокрема, на Сумщині відкриються шість шляхів евакуації, загалом мають запрацювати 14 коридорів.
Вчора до кінця дня вдалося повноцінно «запустити» лише половину через високий рівень небезпеки для мирного населення.
Знову спроби евакуації людей з Маріуполя були зірвані і закінчилися трагічно для семи мирних людей.

Запеклі бої проходили на підступах до м. Києва. Головні зіткнення продовжувалися за напрямами міст Макарів, Бородянка, Вишгород, Бровари, Буча, Гостомель, Ірпіні. Мали місце вибухи снарядів на Кільцевій дорозі. В самому м. Києві ситуація була контрольованою.

На території університету минула доба пройшла без надзвичайних подій. Безпека життєдіяльність і стабільність університету зберігалася на належному рівні.

Оперативний штаб неперервно аналізував поточну ситуацію та сконцентрувався на вирішенні наступних невідкладних проблем:

1. Забезпечення належних умов перебування людей в укриттях КПІ, постачання медикаментами, продуктами харчування, вирішення інших побутових проблем;

2. Продовжував працювати централізований центр харчування, мешканців укриттів та студентів волонтерів, організовано централізований пункт харчування для усіх, хто забезпечує життєдіяльність і безпеку в університеті;

3. У гуртожитках КПІ минула доба пройшла без надзвичайних подій. Під час повітряної тривоги українські та іноземні студенти перебували в укриттях, перепускний режим контролювався працівниками і силами добровольців з числа мешканців гуртожитків. Студмістечко в повній мірі було забезпечено комунальними послугами;

4. Активно працював "Фонд підтримки КПІ ім. Ігоря Сікорського". За рахунок коштів фонду, за активної участі волонтерських організацій, продовжувалася закупівля палива для транспорту який перебуває на чергуванні, ліків, продуктів харчування, які передавалися координаторам від кожного укриття в необхідних об’ємах і за призначенням. Забезпечувалася соціальна і психологічна підтримка людей в укриттях;

5. Студенти КПІ - волонтери територіальної оборони несли варту на блок постах по периметру території університету, брали участь у спорудженні захисних споруд, надавали іншу допомогу територіальній обороні у Солом‘янському районі;

6. За результатами співпраці департаменту безпеки КПІ з Національною поліцією, Нацгвардією і представниками територіальної оборони м. Києва було організовано комплекс заходів по забезпеченню правопорядку на території Університету. Працювало два автопатрулі, які під час комендантської години слідкували за правопорядком на території Університету;

7. Оперативна група департаменту безпеки КПІ здійснила обхід 1, 2, 4, 6, 7, 11, 12, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 27, 28- го навчальних корпусів, виконали повторну перевірку дахів та підвальних приміщень;

8. Сталася аварія міського водогону біля 24-го навчального корпусу. Київводоканал розпочав виконувати ремонтні роботи а департамент господарської роботи КПІ здійснив перепідключення на резервне водопостачання центру фізичного виховання та спорту «Політехнік».
Оперативний штаб КПІ висловлює глибоку подяку студентам і співробітникам університету, які у ці складні часи докладають усіх можливих зусиль для забезпечення життєдіяльності колективу, надання допомоги своїм колегам.

Бережіть себе, своїх близьких і друзів

М. Згуровський