Кафедра екобіотехнології та біоенергетики факультету біотехнології і біотехніки  працює над науковими розробками та вдосконаленням технологій конверсії відходів у носії енергії. Студенти в рамках навчальної програми виконують, зокрема,  дослідження процесів утворення біогазу. Наприкінці листопада викладачі та студенти кафедри відвідали біогазовий комплекс, побудований компанією "Ecodevelop" у селі Бзів (Київська обл.). 

Біогазовий комплекс працює на відходах – молочній сироватці та гної великої рогатої худоби. У метантенку відходи зброджуються в мезофільному режимі, а утворений біогаз збирається в газгольдері. Звідти газ під тиском перекачується в когенераційну установку, де виробляється  електроенергія, яку компанія продає в електричну мережу за "зеленим" тарифом. Зброджений осад з метантенку розділяється в сепараторі на рідку та суху фракції, які в подальшому використовують як сухе та рідке добриво на полях.

Розташований у Бзові біогазовий комплекс є прикладом раціональної переробки відходів: вони стають сировиною для отримання одночасно кількох корисних продуктів – біогазу та добрив. Таким чином, відходи не накопичуються та не забруднюють довкілля, а отримують "друге життя" й приносять користь суспільству.

На екскурсії, яку проводив директор станції  Євген Морський, студенти ознайомилися з технологічними стадіями біогазового комплексу, побачили принципи автоматизації виробництва, ставили багато запитань щодо принципів роботи обладнання та особливостей біотехнологічних процесів, які відбуваються в біореакторі.

Студенти та співробітники кафедри екобіотехнології та біоенергетики висловлюють подяку компанії "Ecodevelop" за цікаву та пізнавальну екскурсію!

Д.С. Колтишева,  ФБТ, кафедра екобіотехнології та біоенергетики

Дата події

Бібліотечка газети «Київський політехнік»

Бібліотечка газети «Київський політехнік» надає читачам доступ до книжкових видань, підготовлених співробітниками редакції та дописувачами газети. Деякі з них вже вийшли друком на папері, інші поки що можна прочитати лише в електронному варіанті. Це книжки з історії Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут ім. Ігоря Сікорського», біографії великих науковців, збірки публікацій газети різних років з різноманітної тематики тощо. Редакція газети планує час від часу поповнювати бібліотечку. Про нові надходження ми повідомлятимемо в газеті та на її Інтернет-сторінках.