Творчість єднає народи

Уже вп'ятнадцяте на кафедрі філософії пройшла Міжнародна науково-практична конференція, присвячена проблемам творчості. Цього року говорили про те, як важливо об'єднувати творчі зусилля, результатом чого повинна ставати креатосфера – спільнота, заряджена креативною енергією та натхненням. Одним із прикладів такого об'єднання є потужне творче коло, що другий рік поспіль об'єднує  науковців  КПІ та Великотирновського університету імені Св. Кирила та Мефодія (Болгарія) на основі Угоди про співпрацю між нашими університетами. В осінньому семестрі цього навчального року до нас приїздили керівники департаменту іноземних мов ВТУ проф. Свілен Станчев та Весела Бєлчева, які поділилися ідеями щодо викладання іноземних мов у вишах на трансграничних територіях та співпраці освітян і студентів наших країн. Протягом навчального року у болгарському університеті провели свої майстер-класи проф. Марина  Препотенська, проф. Ірина Федорова, доц. Ірина Покуліта, викл. Мар'яна  Колотило. У свою чергу, велику допомогу в організації стажування болгарських друзів надали представники ФСП – зав. кафедри філософії Борис Новіков та факультету лінгвістики – зав. кафедри англійської мови Ольга  Демиденко і перекладач – магістрант ФЛ Ольга Кучеренко.

На цьогорічній конференції з творчості одним із доповідачів була Ваня Ангелова – відома болгарська письменниця, член Академії наук Болгарії, доктор філології, професор ВТУ. Гостя поділилася міркуваннями про те, що творча особистість має місію духовного вдосконалення світу, а наостанок прочитала власні вірші про Київ. Слід зауважити, що багато в чому саме завдяки зусиллям Вані Ангелової ініційовано академічні обміни між університетами та підписано документи програми "Erasmus+". Професор Борис Новіков урочисто вручив Вані Ангеловій Почесну грамоту від ректора КПІ ім. Ігоря Сікорського та Подяку від кафедри філософії за освітньо-культурну міжнародну діяльність (на фото).

Болгарські колеги з великою цікавістю знайомилися з Київською політехнікою. Їх особливо вразили унікальні музейні експонати, про які розповіла директорка музею Наталя Писаревська –людина, чий інтелект і закоханість у справу давно відомі КПІшникам. Завідувач Відділу історії авіації і космонавтики ім. Ігоря Сікорського Державного політехнічного музею Олександр Болтенко провів гостей залами з моделями літаків і космічною капсулою – і на декілька годин гості  просто "зависли" в космосі унікальних спогадів, гіпотез і навіть суперечок про побудову Всесвіту. Вочевидь, музейна діяльність – це також високий вимір творчості та історичної пам'яті!

Окрему подяку хочеться висловити на адресу директора Центру культури і мистецтв Михайла Галушка за надану колегам з Болгарії можливість відвідати концерт хору ім. Г.Верьовки. Неймовірна програма цього славетного колективу запалила залу та ще раз показала силу таланту українців, а болгарські пісні у виконанні хору до сліз розчулили гостей.

На завершення візиту доцент кафедри філософії Ірина Покуліта провела авторську екскурсію столицею, показавши найяскравіші принади міста…

Марина Препотенська, д.філос.н., проф.
Ірина Покуліта, к.філос.н., доц.