Першокурсниця інженерно-хімічного факультету Катерина Бондаренко стала переможцем конкурсу "Таланти КПІ" в номінації "Живопис". Її пейзажі, представлені на виставці, привернули увагу якоюсь наче загадковістю та прихованим змістом. Як незакінчене речення. По них не ковзнеш поглядом, пробігаючи на перерві з бутербродом, роботи спонукають зупинитися і заглибитися в зображений на картоні світ.
Студентського досвіду у Катерини ще малувато, події вона сприймає із захопленням та з радістю занурюється у різнобарвне молодіжне середовище. "Навчаюсь за спеціальністю "Автоматизація та комп'ютерно-інтегровані технології", – розповідає про себе дівчина. – В університеті мені дуже подобається. Звісно, не легко: нові предмети, викладачі, але цікаво. Кожного дня відкриваю для себе щось нове. Та й сама атмосфера в КПІ надихає. Мене оточують творчі молоді люди, вони постійно щось винаходять, втілюють свої мрії, проекти в реальність. Коли навколо такі друзі, не хочеться відставати, прагнеш вдосконалювати себе, свої навички та вміння".
Крім навчання, Катерина має різнобічні вподобання: займається легкою атлетикою, в музичній школі 10 років навчалася гри на фортепіано, полюбляє малювати олійними фарбами.
Потяг дівчини до малювання випадково помітив професійний художник років шість тому. Він так детально й захоплююче розповідав про секрети майстерності, що після спільних етюдів та кількох майстер-класів Катерина повірила у свої можливості й почала створювати власні полотна, які цього року і презентувала на конкурсі "Таланти КПІ". Так небайдужа людина, наділена даром митця та педагога, запалила іскру творчості, результатами якої ми й насолоджувалися під час виставки.
Дівчина охоче поділилася секретами своєї творчості: "У мене часто запитують друзі, знайомі, чому ж я не вступила до художнього ВНЗ? На що я відповідаю, що малюю лише тоді, коли з'являється натхнення. Одні картини створюються за години чи кілька днів, так би мовити на одному подиху, а інші – за місяці. Ось, наприклад, "Прибій" (розмір 60х80). Ця картина створювалася майже три роки. Хотілося вималювати кожен сантиметр, кожну деталь, щоб вона здавалася максимально "живою".
Трапляються й курйозні чи магічні ситуації, як ось з "Грозою" (розмір 40х60). Я довго думала, як її намалювати. Нарешті повністю уявила, якою вона має бути. Взяла фарби, пензлі, й уся картина "народилася" буквально за кілька днів, але не виходила одна важлива деталь – блискавка. Як я не старалася – вона виглядала несправжньою. Тож починала знову і знову. Якось уночі у мене виникло нестримне бажання нарешті допрацювати її. І вийшло дивно. Несподіваний порив вітру з великим шумом повалив мої картини та всі художні матеріали, неначе й грім загуркотів. Отак на підлозі я й закінчила свою роботу".
Студентка активна і в громадському житті, бере участь у молодіжних заходах, зокрема – "Молоді дипломати майбутнього", який проходив у Республіці Польща. "Міжнародні проекти дозволяють розширити світогляд, вдосконалити практичні навички з англійської, побачити, як люди живуть в інших країнах, та обмінятися з ними досвідом", – ділиться активістка.
У майбутньому Катерина мріє стати успішною людиною та отримати престижну роботу в ІТ сфері. Також хоче подорожувати світом та відкривати для себе його розмаїття.