25-27 листопада на базі КПІ ім.Ігоря Сікорського в студентському просторі Belka відбувся хакатон KPI Vision Hack (форум розробників, де фахівці різних сфер розробки програмного забезпечення (програмісти, дизайнери, менеджери) спільно працюють над розв’язанням якої-небудь проблеми).
У розробці штучного інтелекту, обробці візуальних даних та створенні технологій доповненої реальності випробували себе 18 команд-учасників. Протягом 48 годин їм потрібно було створити прототип проекту та підготувати презентацію для інвесторів і журі.
Учасники хакатону змагалися за частину призового фонду в $5000 від венчурного фонду Haxus. Допомагали їм у цьому чотири менторські сесії, що включали технічну та бізнес-частини. Серед інвесторів хакатону - люди, завдяки яким стали відомими стартапи Prisma та MSQRD, а також представники провідних технологічних і продуктових компаній та науковці.
Проекти оцінювалися за такими критеріями: ідея (перспективи технічної та бізнес складових), презентація (уміння донести ідею та зацікавити інших), прототип (наявність прототипу свідчить про можливості реалізації в майбутньому).
На фінальній презентації були представлені 15 ідей з різних галузей, які вже мали робочий прототип. Серед розважальних проектів можна виділити додаток, що оцінює якість, з якою користувач імітує звуки тварин, або сервіс масок для відеочатів. Що ж до серйозніших речей, то насамперед слід згадати про систему детекції бронетехніки на полі бою, або спрощення великих текстів для пришвидшення сприйняття інформації.
Переможцем хакатону став проект Grasply. До складу команди входили студенти ФПМ та ФІОТ: Ілля Синюгін, Роман Усик, Володимир Фоменко, Антон Касьянов, Кирило Цибиков. Розробка дозволяє за допомогою нейромереж генерувати картини зі скетчів на основі бази з 50 000 картин епохи Ренесансу та бароко.
Друге місце отримав асистент для незрячих ISEE, який розпізнає предмети навколишнього світу та полегшує життя людям з вадами зору.
На третьому місці – Luminosity. Це додаток, що допомагає тренувати вираження емоцій. До складу команди входили студенти ІПСА та ФІОТ: Павло Кузнецов, Сергій Шатов, Катерина Стецюк. Додаток аналізує, наскільки успішно користувачеві вдалося скопіювати вираз обличчя з фотографії знаменитості чи будь-якого іншого зображення.
Співзасновник фонду Haxus Олексій Губарєв поділився враженнями: «Для мене це перший хакатон. Приїхав поглянути, як це організовується і відбувається. Скажу відверто, був приємно здивований. Тут, у КПІ, зібралися цікаві команди, дуже активні люди, і їх чимало. Хакатон, спілкування з менторами дозволяють учасникам зрозуміти, що вони роблять правильно, чому їх ідея непогана і усвідомити свої помилки. Це дуже важливо».
Усі учасники продовжать роботу над своїми проектами та співпрацюватимуть з менторами, щоб повністю реалізувати свої проекти і після завершення хакатону.