5 жовтня 2016 р. на хіміко-технологічному факультеті НТУУ «КПІ ім. Ігоря Сікорського» відкрито Навчально-методичний центр з фізико-хімічних методів досліджень на базі аналітичного обладнання компанія «Agilent Technologies».
Компанія «Agilent Technologies» є світовим лідером у галузі розробки і виробництва обладнання для хімічного аналізу. Компанію утворено в 1999 році під час реорганізації корпорації «Hewlett-Packard».
Метою діяльності Центру є підготовка фахівців з хроматографічних та спектрометричних методів досліджень. Обладнання Центру використовуватиметься співробітниками університету у навчальних цілях, для здійснення наукових досліджень, у роботі студентського наукового гуртка та для підвищення кваліфікації і післядипломної освіти фахівців.
Центр утворили ТОВ «АЛТ Україна Лтд» (авторизований дистриб’ютор компанії «Agilent Technologies») і НТУУ «КПІ ім. Ігоря Сікорського» на базі ХТФ і його кафедри органічної хімії та технології органічних речовин. Університет надав площі, а ТОВ «АЛТ Україна Лтд» – аналітичне обладнання та оргтехніку.
Церемонія урочистого відкриття Центру складалася з двох частин. Спочатку представники компанії «АЛТ Україна» у Великій хімічній аудиторії презентували фахівцям нашого університету і НАН України свою компанію, деяке обладнання компанія «Agilent Technologies», охарактеризували роботу навчально-методичних центрів.
Після завершення виступів учасники засідання перейшли на другий поверх, де перший проректор КПІ ім. Ігоря Сікорського академік НАН України Юрій Якименко і представник директорату компанії «Agilent Technologies» Мішель Делг відкрили новий Навчально-методичний центр, перерізавши червону стрічку. Зав. каф. органічної хімії та технології органічних речовин проф. А.А.Фокін провів коротку презентацію встановленого у ньому обладнання.
Слід зауважити, що подібний центр в Україні відкривається вперше. У ньому встановлено газорідинний хроматограф 7890 з мас-спектрометричним детектором, рідинний хроматограф 1290 Infinity, ICP-мас-спектрометр, інфрачервоний та UV-VIS спектрометри. Це прилади світового рівня, що дозволяють розв’язувати практично будь-які аналітичні задачі.
Створення Центру сприятиме не лише підвищенню рівня підготовки студентів та аспірантів, але й рівня наукових досліджень, які проводяться в університеті.