Візит голови Служби безпеки України Василя Грицака (додано відео)

Голова СБУ генерал армії України Василь Грицак 19 квітня поспілкувався зі студентами НТУУ «КПІ», презентував фотовиставку та підписав Меморандум про науково-технічне співробітництво між Службою та НТУУ «КПІ».

Візит очільника Служби безпеки України розпочався з покладання квітів до пам’ятника Героям Небесної сотні і до меморіальної дошки на честь студентів і співробітників університету, які віддали свої життя за волю України в новітні часи. Участь у церемонії покладання взяли ректор університету академік НАН України Михайло Згуровський, представники керівництва СБУ та адміністрації університету.

Після короткого знайомства з минулим і сьогоденням КПІ та оглядом експозиції Державного політехнічного музею Василь Грицак прочитав для студентів лекцію «Історія протистояння на Донбасі та Кримському півострові» і презентував виставку світлин «Історія війни за незалежність України. Донбас», відкриту у фойє музею. Час для відкриття виставки обрано невипадково: саме в ці дні два роки тому почалися бойові дії на Сході України. Тож і лекція генерала Грицака була присвячена обставинам і подробицям тих подій, а також проблемам східних регіонів, які ще доведеться долати нашій державі. А ще, реальній контрдиверсійній та контррозвідувальній діяльності, яку проводить сьогодні СБУ, та роботі щодо повернення українських військових та волонтерів, які нині незаконно утримуються на територіях так званих ДНР і ЛНР та в Росії. Особливу увагу керівник Служби безпеки України приділив питанням інформаційної безпеки, надзвичайно важливим в умовах гібридної війни, яку веде сьогодні проти України Російська Федерація.

Насамкінець Василь Грицак та його колеги коротко обговорили з Михайлом Згуровським і науковцями університету питання співпраці. Природно, що одним із основних її напрямів має бути сфера інформаційної та кібербезпеки, яка є профільною для кількох факультетів університету. Тож про розробки КПІ в цьому напрямі розповів учасникам зустрічі проректор університету – науковий керівник Фізико-технічного інституту НТУУ «КПІ» професор Олексій Новіков. Результатом обговорення став Меморандум про науково-технічне співробітництво, який від імені СБУ підписав Василь Грицак, а від імені НТУУ «КПІ» – Михайло Згуровський.