19 лютого Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут» відвідали радник з питань преси, освіти та культури Посольства США в Україні Конрад Тернер і співробітник Посольства Віра Тернавська.
З представниками американської дипломатичної місії зустрілися ректор НТУУ «КПІ» академік НАН України Михайло Згуровський, перший проректор університету академік НАН України Юрій Якименко, проректор з наукової роботи академік НАН України Михайло Ільченко, проректор з міжнародних зв’язків член-кореспондент НАН України Сергій Сидоренко та інші.
Учасники зустрічі обговорили деякі проблеми української науково-освітньої галузі та шляхи їх подолання. Йшлося, зокрема, про плагіат, який набув поширення в студентському і науковому середовищі, та способи боротьби з ним в університетах і коледжах Сполучених Штатів та в Україні.
Про створену в КПІ жорстку, але дієву систему виявлення «позичених думок і висновків» у дисертаційних роботах і про кілька випадків покарання таких «позичальників» та їх наукових керівників поінформував Михайло Ільченко. Його розповідь доповнив Юрій Якименко – він повідомив про те, що в університеті готується до впровадження система перевірки на плагіат не лише дисертаційних, але й курсових студентських робіт і проектів, яка має запрацювати з наступного року.
Живе зацікавлення учасників зустрічі викликала розповідь Конрада Тернера про Кодекси чесності, якими керуються у своєму навчанні студенти багатьох американських вишів. Ця ідея здалася настільки плідною, що було прийняте рішення про її запровадження і на вітчизняному грунті, причому такий документ має розроблятися за безпосередньої участі самих студентів.
Окремо обговорювалося питання використання можливостей Інтернету. Він надає додаткові можливості для суспільного контролю студентських і аспірантських робіт, що, як вже засвідчив досвід, змушує авторів ретельніше ставитися до їх підготовки і написання.
Результатом зустрічі стала домовленість про подальшу співпрацю університету з дипломатичним представництвом США та про участь співробітників КПІ в освітньому семінарі, присвяченому питанням стратегічних комунікацій, який воно планує провести ближчим часом.