11 червня у Державному політехнічному музеї при НТУУ «КПІ» відкрилася виставка «Картини зі світу науки».
Матеріали для неї надало наукове Товариство імені Макса Планка (ФРН). Це світлини, які зробили вчені кількох десятків інститутів та інших дослідницьких установ, які працюють в найрізноманітнішіх областях сучасної науки. Дуже широким є і спектр технологій, які вони застосовували.Тут представлені фотографії, зроблені як за допомогою звичайних цифрових методів зйомки, так і з використанням різного виду мікроскопів – світлових, растрових електронних, тунельних, а також методів комп’ютерного моделювання.
«Те, що ми бачимо – це чудове поєднання науки і мистецтва. І для науки, і для мистецтва креативне начало є дуже важливим. Важливий і міжнародний аспект цієї виставки. Річ у тім, що свій внесок у підготовку цієї виставки зробили науковці багатьох країн, які працюють зараз у Німеччині. Адже нині наука без наукової співпраці просто неможлива, – наголосила на церемонії відкриття виставки постійний заступник голови місії Федеративної Республіки Німеччина в Україні Анка Фельдхусен. – Сьогодні виставка відкривається у Києві, але ми хочемо показати її і в інших містах України. Зокрема, восени вона буде представлена в Харкові, коли там проводитиметься відома «Ніч науки». Ми планували провести її ще й у Донецьку та в Криму. Щодо Донецька надія залишається, що ж до Криму, то про це важко нині говорити. Втім за будь-яких умов Німеччина підтримує Україну під час цієї складної кризи і на нашу допомогу ви завжди можете розраховувати».
У церемонії взяли участь заступник генерального директора департаменту міжнародного співробітництва Федерального міністерства освіти і наукових досліджень Німеччини Максиміліан Метцгер, працівники цього міністерства та представники наукових організацій і товариств Німеччини, а також викладачі, науковці, студенти НТУУ «КПІ» та школярі-члени Малої академії наук України.
«Дозвольте мені від імені КПІ, від усієї нашої університетської спільноти висловити щиру вдячність уряду Федеративної Республіки Німеччина, керівництву країни за суттєву підтримку України у такі важкі для неї часи. Ми високо цінуємо цю підтримку, – сказав, виступаючи перед учасниками відкриття виставки, проректор НТУУ «КПІ» з міжнародних зв’язків член-кореспондент НАН України Сергій Сидоренко. – Ми вважаємо, що сьогодні у нас видатна подія. І ми впевнені, що ця виставка стане подією не лише для наших студентів, але й загалом для всієї української науки».
Закарбовані на фотографіях барвисті природні та штучні явища, системи, моделі та істоти, небачені світлові ефекти не залишили байдужим нікого з відвідувачів. Учені, які робили ці знімки, перетворилися на митців, а те, що вони фотографували, – на справжні арт-об’єкти. При цьому світлини, як зауважила представниця Товариства імені Макса Планка Андреа Вегенер, зроблені не спеціально для показу широкій публіці, а в процесі реальних наукових досліджень.
На виставці представлено 50 великих робіт. Це лише частина величезної колекції Товариства імені Макса Планка. Більше можна побачити на сайті Товариства www.images.mpg.de. Проте враження від великоформатних фотографій, безумовно, сильніші.