Цьогорічна весна в нашому університеті, як і в усій державі, насичена заходами, присвяченими 200-річчю від дня народження Т.Г.Шевченка. З нагоди цього ювілею колектив кафедри української мови, літератури та культури проводив літературний конкурс, завершальний етап якого відбувся 15 травня.
Четвертий зал Науково-технічної бібліотеки НТУУ "КПІ" заповнили студенти: дехто прийшов підтримати друзів, декому кортіло поспілкуватися з гостями, а учасники, звісно, очікували оголошення результатів конкурсу.
Журі оцінювало роботи 19 авторів, хоча охочих взяти участь у конкурсі було більше: свої твори надіслали випускниця Дніпропетровського університету, мешканка м. Ромни, студентка з Польщі та школярка (звідки не зізналася). Довелося відмовити їм, оскільки за умовами літконкурсу лише студенти та співробітники КПІ могли бути його учасниками.
Найкращим поетом журі визнало студента ФЕЛ Сергія Долю. До душі припали його образи-блискітки та розмірковування про одвічні питання буття. Талановитих прозаїків виявилося більше. Перемогу здобули: Вікторія Полянська та Ольга Рубанчук (ФЛ), Владислав Хома та Наталя Андросова (ФЕЛ). Журі вирішило також відзначити доцента інженерно-хімічного факультету Ігоря Коваленка за щиру розповідь-спогад учасника Помаранчевої революції.
Переможці літературного конкурсу зачитували свої вірші та прозові твори, а гості виступали з власними поезіями та історичною публіцистикою. Розпочав захід доцент кафедри соціології В.В.Павловський виступом про сучасне осмислення творчості Тараса Шевченка. Як завжди з гумором, дотепно і цікаво розповів про своє життя та творчість к.т.н., доцент ММІ Віталій Іващенко. Не дарма ж він є засновником і режисером студентського театру аматорів "ЕТА". Тож і цього дня автор чотирнадцяти поетичних збірок, заслужений працівник культури України своїми поезіями-краплинками спонукав аудиторію і до сміху, і до глибокого замислення над життям. А на згадку подарував усім охочим свої книги з автографом.
Надзвичайно актуальним був виступ М.В.Лукінюка, викладача кафедри автоматизації хімічних виробництв. Пан Михайло не лише сам пише поетичні та прозові твори, а й уже давно гуртує довкола письменників-початківців: студентів і викладачів. Він був редактором-упорядником альманаху поезій викладачів, студентів і випускників КПІ "Щирого серця слова: з політехнічного Парнасу", виданого у 1998 р. до столітнього ювілею НТУУ "КПІ", а згодом став головним редактором літературно-художнього альманаху "Крила". Михайло Лукінюк зачитав одну з історико-публіцистичних статей, присвячену творчості Великого Кобзаря, зі своєї нової книги.
З неабияким захопленням слухали присутні поезії Дмитра Лазуткіна, випускника Київської політехніки. Нині Дмитро відомий не лише як лауреат літературних премій, автор численних поетичних збірок, журналіст, спортивний оглядач, а й як володар чорного поясу з кемпо, чемпіон України з козацького двобою, срібний призер Кубка світу з кікбоксингу і кікджитсу, майстер спорту з ушу-саньда. Щиро дивувалися студенти, як вдалося цим людям поєднати "фізику і лірику", не розгубитися в житті, не розміняти свою душу на дрібнички.
Переможцям літературного конкурсу вручили нагороди – цінні не стільки в матеріальному розумінні, як у духовному, адже для більшості літераторів-початківців найважливішим є перше визнання їхньої творчості.
Успіху вам, юні письменники, натхнення та визнання!