3 грудня у залі Вченої ради НТУУ «КПІ» розпочала роботу Міжнародна науково-практична конференція «Технології очищення води – технічні, біологічні та екологічні аспекти», присвячена пам’яті випускника КПІ, видатного польського вченого, державного та громадського діяча професора В. Свєнтославського. Конференція проходить під патронатом Надзвичайного і Повноважного Посла Республіки Польща в Україні Генрика Літвіна.

Організаторами конференції виступили Дослідницький центр Польської академії наук у м. Києві, Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут», Державний університет «Люблінська політехніка» (Польща), Товариство екологічної хімії та інженерії м. Люблін (Польща), Інститут зоології ім. І.І. Шмальгаузена НАН України та Сумський державний педагогічний університет ім. А.С. Макаренка.

Участь у конференції беруть дослідники та спеціалісти з водоочищення з університетів, інститутів і наукових установ, і науково-виробничих компаній України, Польщі, Росії, Казахстану, Таджикистану, Німеччини і Словенії. Серед них – науковці з дванадцяти українських університетів і трьох інститутів НАН України. Усього ж на розгляд конференції представлено сто дев’ять доповідей.

«Питання нашої конференції та її актуальність важко переоцінити. На межі ХХ і ХХІ століть людство вперше за свою історію постало перед проблемою браку чистої води, – наголосив на церемонії відкриття проректор університету з наукової роботи академік НАН України Михайло Ільченко. – За впливом на подальший розвиток цивілізації її вже можна порівняти з проблемою дефіциту енергоресурсів. З нею зіткнулися майже п’ятдесят країн у різних регіонах світу, тобто вона набула планетарного масштабу… Враховуючи дійсно світове значення цих загроз і важливість їх подолання, на ректораті університету було прийнято рішення вийти з пропозицією щодо перетворення цієї конференції з водоочищення і водопідготовки на щорічну...».

У першому пленарному засіданні конференції взяли участь представники Польської академій наук і НАН України, українські та польські науковці, а також професори, аспіранти і студенти НТУУ «КПІ». На нього були винесені доповіді про технології очищення води, які розробляються в НТУУ «КПІ», про потенційну генетичну небезпеку зразків вод Київського водоводу, про технології біологічного очищення стічних вод різноманітного походження та інші.

Учасники також обговорили питання наукової співпраці на засіданні круглого столу на тему «Можливості підготовки спільних проектів в рамках освітніх та наукових програм Європейського Союзу» і відвідали Навчально-науковий центр «Чиста вода», створений цього року НТУУ «КПІ» спільно з Науково-виробничим підприємством «Технології природи».

Конференція працюватиме до 5 грудня по двох секціях – «Технології очищення природних вод. Технічні аспекти водопостачання» та «Технології очищення стічних вод, знешкодження осадів і отримання з них енергії та енергоносіїв». Тематика доповідей охоплюватиме як, власне, наукові, технічні й технологічні аспекти водопідготовки, водоочищення і водопостачання, так і біологічні проблеми активного мулу та біоплівки, питання впливу стічних вод на довкілля, засоби знешкодження та утилізації осадів тощо.

[3-5.12.2013] Міжнародна науково-практична конференція «Технології очищення води − технічні, біологічні та екологічні аспекти», присвячена пам’яті В. Свєнтославського

3-5 грудня 2013 р. у Національному технічному університеті України «Київський політехнічний інститут» відбудеться Міжнародна науково-практична конференція ТЕХНОЛОГІЇ ОЧИЩЕННЯ ВОДИ – ТЕХНІЧНІ, БІОЛОГІЧНІ ТА ЕКОЛОГІЧНІ АСПЕКТИ, присвячена пам’яті професора В. Свєнтославського.

Конференція проходитиме під патронатом його високоповажності Генрика Літвіна, Надзвичайного та Повноважного Посла Республіки Польщі в Україні.

Конференція присвячена сучасним проблемам в галузі очищення стічних вод і водопідготовки та їх подоланню, спрямована на міжнародну інтеграцію науки та освіти, розвиток співпраці між університетами та науковими установами.

З детальнішою інформацією можна ознайомитися на сайті конференції: www.wtwst.org.ua

Дата події