У вересні пройшов щорічний конкурс з тестування захищеності інформаційних систем та інтернет-розвідки "Ешелонована оборона – 2013", що проводиться Навчальним центром "Ешелон" в межах Міжнародної виставки "Infosecurity Russia 2013" . Його переможцем знову став вихованець Фізтеху НТУУ "КПІ"!
У конкурсі брали участь студенти, аспіранти і навіть докторанти більш як 150 вищих навчальних закладів Росії, країн СНД, у яких здійснюється підготовка фахівців у галузі інформаційної безпеки та захисту даних. Його призерами стали:
- Костянтин Ільїн з Фізико-технічного інституту НТУУ "КПІ";
- Віктор Алюшин з Національного дослідницького ядерного університету “Московський інженерно-фізичний інститут”;
- Євген Мацуєв з Воронезького інституту МВС Росії.
Перед учасниками стояли два незалежних завдання: провести тестування захищеності ІТ-інфраструктури, що імітує мережу організації (учасник конкурсу мав подати звіт з описом виявлених вразливостей і докладними рекомендаціями щодо їх усунення); інтернет-розвідка, тобто встановлення особи блогера, визначення місця, де була зроблена фотографія, виявлення прихованих комунікацій (стеганографія), розшифровка зашифрованого повідомлення.
Для проведення тестування захищеності конкурсантам була надана спеціальна версія комплексу тестування захищеності "Сканер-ВС" (розробка НВО "Ешелон"). При оцінюванні особливу увагу звертали на повноту виконання завдання (кількість вразливостей, виконання всіх завдань з інтернет-розвідки), а також технічний рівень тестування ("етичного" хакінгу), продемонстрований конкурсантами.
Варто відзначити, що студенти ФТІ НТУУ "КПІ" не вперше демонструють надзвичайно високий рівень підготовки: Костянтин Ільїн, який посів перше місце цього року, вже перемагав у конкурсі в 2011 році. За роботу з тестування захищеності мережевого інформаційного ресурсу він отримав Гран-прі, смартфон Samsung Galaxy Ace і сертифікат на навчання в навчальному центрі "Ешелон". Також він є переможцем конкурсу, проведеного компанією Group-IB, що спеціалізується на розслідуванні інцидентів інформаційної безпеки. В рамках змагання необхідно було провести розслідування відразу двох ІТ-інцидентів: витоку конфіденційних даних на підприємстві, а також злому сервера на базі Linux.
Побажаємо Костянтину подальших успіхів і професійного визнання, а студентам НТУУ "КПІ" – продовжити низку перемог.