28 травня НТУУ «КПІ» відвідала президент Канадського бюро міжнародної освіти (КБМО) Карен МакБрайд. КБМО є національною, двомовною неприбутковою організацією, яка представляє Канаду в міжнародному співробітництві у сфері освіти.
З п. МакБрайд зустрілися ректор НТУУ «КПІ» академік НАН України Михайло Згуровський, проректор з міжнародних зв’язків член-кореспондент НАН України Сергій Сидоренко, заступник керівника Департаменту міжнародного співробітництва Євген Поліщук та інші.
Після презентації університету та його наукових шкіл, яку провів для гості Сергій Сидоренко, та розповіді про співробітництво КПІ з науково-освітніми установами Канади, учасники зустрічі обговорили питання розширення співпраці та її можливі форми. Велику зацікавленість Карен МакБрайд викликала інформація про дослідження зі сталого розвитку, які проводяться в університеті, запровадження навчальних програм з цього напряму та відповідної спеціалізації. Тож ректор університету Михайло Згуровський докладно ознайомив її з діяльністю Cвітового центру даних з геоінформатики та сталого розвитку, що є частиною системи Світових центрів даних Міжнародної ради з науки і працює на базі НТУУ «КПІ», після чого продемонстрував роботу створеного тут сервісу доступу до даних зі сталого розвитку країн світу та з можливостями проводити їх порівняння з показниками інших країн. Відтак саме цей напрям став одним з тих, про розгортання спільних освітньо-наукових проектів у якому йшлося на зустрічі. З-поміж ще однієї потенційно цікавої в цьому контексті теми – налагодження партнерства в інноваційній діяльності. В КПІ однією з яскравих форм організації такої роботи є Фестиваль інноваційних проектів «Sikorsky Challenge», який не лише створює творче й, водночас, конкурентне середовище для науковців та інженерів, але й надає фінансування авторам новаторських проектів, визнаних авторитетним міжнародним журі кращими. Участь у тій або інший якості у Фестивалі також могла б, на думку учасників зустрічі, стати цікавою для партнерів з Канади.
Підсумком розмови стали домовленості про те, що представники керівництва НТУУ «КПІ» візьмуть участь у конференції університетів Канади, проведення якої заплановане на листопад цього року; про розширення тематики і запровадження нових форматів академічних обмінів та налагодження контактів між НТУУ «КПІ» та університетами Канади у сфері інновацій.