«Що потрібно знати для побудови «Розумної планети»?» – відкритий освітній семінар на таку тему пройшов 21 травня у Великій фізичній аудиторії НТУУ «КПІ». Втім, представники компанії IBM, які виступили організаторами семінару, поставили собі за мету не лише ознайомити учасників – а серед них були студенти та викладачі кількох факультетів і інститутів університету – з концепцією IBM «Smarter Planet», але й розповісти про діяльність компанії, її стратегію, напрями роботи, продукти і деякі нові розробки. А ще – про освітні програми IBM, можливості пройти підготовку для працевлаштування в ній, вимоги до кандидатів, умови роботи і кар’єрні перспективи.
Нині представництва компанії IBM є в 170 країнах світу, а працює в ній понад 450 тисяч співробітників. Торік бренд IBM обійняв за вартістю третю позицію в топ-списку найвідоміших світових компаній. Компанія постійно оновлює номенклатуру своїх продуктів, і це оновлення, в свою чергу, інколи змінює весь світ.
Представники IBМ, які прийшли на семінар, розповідали не лише про основні принципи роботи компанії, але й про цілком конкретні напрями діяльності її підрозділів і їх нові проекти. Тож можливість дізнатися про них «з перших вуст» викликало велике зацікавлення студентів, які серйозно ставляться до обраної професії і хотіли б бути в ній успішними. Тим більше, що, скажімо, концепція «Розумної планети», яка вже почала реалізовуватися в багатьох галузях, рано чи пізно впроваджуватиметься і в нашій країні, тобто є потенційною точкою прикладення знань і навичок завтрашніх фахівців. Її ефективність доведена в форматі «Розумного міста», де конкретні функціональні області (громадська безпека, дорожній рух, освіта, водопостачання, міське управління і так далі) об’єднуються в єдину структуру, завдяки чому забезпечується оптимальність управлінських рішень – елементи таких систем уже використовуються в деяких країнах. Безпосередньо пов’язаною з інформацією про концепцію «Розумної планети» була розповідь про діяльність і необхідні професійні компетенції бізнес-архітекторів. Метою роботи таких спеціалістів є створення архітектури організації, що підтримує найефективніше, надійне і безпечне ІТ-середовище. Відтак вони є головними ідеологами розвитку сучасного підприємства, та й взагалі будь-якої складної системи. А їх інструментом – спеціальне програмне забезпечення, таке як, наприклад, IBM Rational System Architect – програмне рішення корпоративної архітектури з використанням інтерактивних засобів візуалізації та аналізу бізнес-процесів.
Слід зазначити, що семінар проходив у рамках ініціативи IBM University Relations (програма зв’язку з університетами), тому під час його проведення студенти дізналися багато нового про безкоштовні курси, які пропонує компанія, її освітні ресурси та преференції для студентів, аспірантів і викладачів при складанні сертифікаційних іспитів. А ще – про великі програми співпраці з вищими навчальним закладами, які IBM впроваджує впродовж багатьох років на корпоративному рівні. Так, наприклад, у рамках програми IBM Shared University Research компанія надає провідним університетам світу ресурси для створення Центрів компетенції в галузі інформаційних технологій та інновацій, причому співпраця компанії з ВНЗ розрахована на тривалу перспективу, пов’язану з проведенням певних досліджень, підготовкою фахівців і просуванням на ринки відповідних нових технологій. Такі центри вже діють, скажімо, в Росії: в МДТУ ім.Баумана відкрито Центр компетенції в галузі великих обчислювальних машин (мейнфреймів), а в Московському державному університеті управління – Центр компетенції з освіти та досліджень у галузі Serviсes Science. І, як повідомив учасникам семінару координатор академічних ініціатив IBM Ukraine Олександр Данько, на кінець 2013 року планується відкриття Центру компетенції IBM «Smarter City» і в НТУУ «КПІ».
І хоча основною формою роботи семінару були тематичні презентації, проходили вони досить неформально, тож деякі учасники за свою обізнаність, цікавість до предметів обговорення і, звісно, активність отримали цілком матеріальне заохочення – флеш-накопичувачі, футболки і бейсболки з фірмовим логотипом IBM.
День компанії IBM в університеті / «IBM University Day»
До уваги студентів, викладачів, аспірантів! 21 травня о 14.00 у Dеликій фізичній аудиторії головного корпусу НТУУ «КПІ» та компанія IBM запрошують Вас на відкритий освітній семінар «Що потрібно знати для побудови "Розумної планети"?» («Skills for a Smarter Planet»)
Чому варто прийти?
- ПОЗНАЙОМИТИСЬ З КОНЦЕПЦІЄЮ IBM «SMARTER PLANET»
- Обговорюючи шляхи розвитку нашої планети, ми розуміємо, що повинні діяти більш продумано і більш ефективно
- ЯК СТАТИ БІЗНЕС-АРХІТЕКТОРОМ?
- Наш технічний семінар буде чудовим орієнтиром у світі високих технологій майбутнього
- ДІЗНАТИСЬ ЯК ПОБУДУВАТИ КАР'ЄРУ
- IBM пропонує БЕЗКОШТОВНІ курси, ресурси та преференції при складанні сертифікаційних екзаменів для студентів, викладачів та аспірантів. Дізнайтесь як використати ці можливості!
- ПОЄДНАТИ УСЕ РАЗОМ: МОЖЛИВОСТІ ВІД IBM ТА БІЛЬШЕ ...
- Ви дізнаєтесь про суть програм співпраці IBM з провідними університетами світу, отримаєте інформацію щодо программ стажування студентів в українському офісі IBM та зарубіжних лабораторіях корпорації, можливості отримання грантів для викладачів, вчених та аспірантів