11 грудня у Національному технічному університеті України «Київський політехнічний інститут» розпочався фінальний етап першого Всеукраїнського фестивалю інноваційних проектів "Sikorsky Challenge". Фестиваль названо на честь видатного авіаконструктора, киянина за походженням, колишнього студента Київського політехнічного інституту Ігоря Сікорського. Мета фестивалю – залучення українських науковців і підприємців до участі у наукових програмах і проектно-конструкторській діяльності та стимулювання досліджень у технічних галузях. За умовами фестивалю, у ньому можуть брати участь студенти, аспіранти, здобувачі, вчені та співробітники вищих навчальних закладів, науково-дослідних установ та інші. Проекти, що на нього подаються, можуть мати як теоретичний (дослідження), так і практичний характер (відкриття, винаходи, корисні моделі).
Організаторами фестивалю виступили Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут», Науковий парк «Київська політехніка», Український науково-технологічний центр (УНТЦ), Незалежна асоціація банків України (НАБУ). Фестиваль проводиться під патронатом Президентського фонду Леоніда Кучми «Україна» та у співпраці з Посольством США в Україні, Європейською Комісією, інноваційними компаніями та фондами з України, країн Європейського Союзу та США. До складу міжнародного журі фестивалю увійшли представники України, США, Франції, Японії та Бразилії. Серед гостей – екс-президент України Леонід Кучма, представники органів державної виконавчої влади, численні закордонні гості.
Фестиваль узяв старт 20 травня і викликав таке зацікавлення серед науковців і інженерів, що термін подання робіт на нього двічі подовжувався. На розгляд журі надійшло більше ста проектів, з яких до фінальної частини потрапило п’ятнадцять.
До програми фінального етапу фестивалю включено лекції, круглі столи, презентації та майстер класи з питань організації співпраці українських науковців і інженерів з міжнародними організаціями, менеджменту трансферу технологій, фундаментальних досліджень і високих технологій. Їх тематика промовляє сама за себе: «Нові можливості УНТЦ щодо взаємодії з вченими України», «Трансфер технологій та підприємництво – стимулятори розвитку української науки», «Бізнес-орієнтоване американсько-українське співробітництво в галузі високих технологій», «Кремнієва долина: погляд із середини», «Кіотський університет технологій (Японія): фундаментальні дослідження для високих технологій» , презентації проектів Наукового парку «Київська політехніка» тощо.
Визначення трьох переможців фестивалю та церемонія їх нагородження відбудеться 12 грудня.
13 грудня – завершальна частина фестивалю і підсумковий круглий стіл за участю його організаторів, міжнародних експертів і партнерів.