Візит популярного іспанського майстра книжкової ілюстрації саме до КПІ – невипадковий. Університет готує не лише майбутніх інженерів, але й художників книги – вони навчаються у Видавничо-поліграфічному інституті НТУУ "КПІ". Тож на лекцію, яку 19 вересня прочитав Пабло Амарго, прийшли насамперед його майбутні колеги. Проте не тільки вони. Адже мистецтвом цікавляться не лише професіонали.

Своєрідне бачення світу відомого митця робить його роботи близькими багатьом людям. Мистецтвознавці вважають, що в його творах відчувається вірність культурній традиції, закладеній видатними графіками минулого і сучасності – Обрі Бердслі, Саулом Штернбергом, японськими майстрами та іншими, але для звичайного глядача важливішими є самі його малюнки. Часом лінійні, часом силуетні, інколи з використанням локальних кольорів, вони відзначаються лаконічністю, довершеністю виконання і є, водночас, дещо парадоксальним доповненням текстів, які їх породжують. Тож розповідь Пабло Амарго про те, як він шукає і знаходить свої художні рішення, про його бачення літератури і сучасного світу загалом вийшла надзвичайно цікавою аудиторії.

Пабло Амарго – лауреат численних національних іспанських і європейських мистецьких нагород, зокрема Національної премії Міністерства культури 2004 року за ілюстрації, премії Ласарійо за ілюстрації у 1999 році, премії Банку книги Венесуели у 2003 році, однієї із золотих нагород Братиславського бієнале з ілюстрації. Вже цього року він отримав премію Хунседа Іберія, Золоту європейську нагороду та премію "CJ Picture Book Award 2012" у Кореї за дизайн книги "Випадковість" (Casualidad). До Києва він приїхав після участі в роботі 19-го Міжнародного форуму видавців у Львові. Тож тепер з його творчістю познайомилися і кияни: з 20 по 30 вересня у галереї "АртХол" Фонду сприяння розвитку мистецтв була відкрита виставка його творів "Мовчазна гра".

Під час візиту до КПІ художника супроводжували секретар Посольства Іспанії в Україні, аташе з питань культури Ориол Ескалас і координатор Посольства з питань культури Крістина Гарсія.

Дмитро Стефанович

Дата події