У НТУУ “КПІ” відбулося закриття зимової сесії Малої академії наук України
З лютого в залі засідань Вченої ради НТУУ "КПІ" відбулася підсумкова науково-практична конференція та церемонія закриття зимової сесії Малої академії наук України.
Зимова дослідницько-експериментальна сесія заочних профільних шкіл МАН проходила з 30 січня. Участь у ній взяли 80 юних науковців – школярів з 17 областей України та Автономної республіки Крим. Усі вони були зараховані до навчальних груп заочних шкіл на конкурсній основі за результатами дистанційних вступних випробувань та рекомендаціями територіальних відділень МАН.
Учасників науково-практичної конференції привітали міністр освіти і науки, молоді та спорту України Дмитро Табачник, ректор КПІ Михайло Згуровський та президент Малої академії наук, народний депутат України Станіслав Довгий.
Одним із найцікавіших заходів закриття зимової сесії стала відеоконференція з Європейською організацією ядерних досліджень, більше відомою під назвою CERN (Швейцарія), просто із залу засідань Вченої ради НТУУ "КПІ". Відкрив її Дмитро Табачник.
Міністр освіти і науки, молоді та спорту України також вручив кожному учаснику сесії свідоцтва про навчання у Всеукраїнських заочних профільних школах МАН.
Нагадаємо: навчальний процес у заочних профільних школах МАН України відбувається за заочно-дистанційною формою і передбачає участь слухачів у сесійних зборах та отримання консультацій у міжсесійний період.
У 2011/2012 навчальному році слухачі навчаються у фізико-технічній (секції "Фізика та астрономія", "Технічні науки"), математичній або хімічній школах, а також у школі інформаційно-телекомунікаційних технологій.
Для проведення сесій надається матеріально-технічна база провідних київських ВНЗ та підприємств відповідних галузей.
Так, заочна фізико-технічна (секція "Фізика та астрономія") та математична школи організовані на базі фізичного та механіко-математичного факультетів Київського національного університету імені Тараса Шевченка.
Заочна фізико-технічна (секція "Технічні науки") та хімічна школи – на базі інженерно-фізичного, хіміко-технологічного та фізико-математичного факультетів Національного технічного університету України "Київський політехнічний інститут".
Заочна школа інформаційно-телекомунікаційних технологій – на базі головного навчального комплексу "Центр післядипломної освіти" ПАТ "Укртелеком".
Лекції для членів МАН та практичні заняття з ними проводять науковці та викладачі цих ВНЗ і представники профільних підприємств.