Цього серпня вже шостий рік поспіль навчальні аудиторії КПІ перетворилися на міжнаціональний науковий майданчик: в університеті з 8 по 20 серпня пройшла Шоста міжнародна Літня школа "Досягнення та застосування сучасної інформатики, математики та фізики" AACIMP-2011 (Achievements and Applications of Contemporary Informatics, Mathematics and Physics). Але про все по порядку.
На цьогорічній Літній школі було виділено чотири тематичних стріми (напрями) за такими тематиками: "Сучасне дослідження операцій", "Комп’ютерні науки", "Нейронауки" та "Наука глобальних викликів". Кожен стрім складався з відповідних тематичних курсів. Наприклад, стрім "Сучасне дослідження операцій" було присвячено вивченню теорії ігор, фінансовій математиці та ін. Викладачами цього стріму стали успішні вчені, члени Європейської асоціації з операційного дослідження (EURO). Стрім "Нейронауки" запам’ятався візитом видатного вченого, одного із засновників обчислювальних нейронаук – професора Джона Рінзеля (Нью-Йорк, США), який окрім викладання курсу, ще й зробив пленарну доповідь, присвячену змінам у нейронауках, що відбулися завдяки застосуванню сучасних методів моделювання. У рамках стріму "Комп’ютерні науки" було зроблено акцент на вивченні функціональних мов програмування (Erlang, F#) та на проблемах підвищення ефективності програм (для Java-розробок); окрім того, різні курси стріму були присвячені різним технологіям та методам проектування програмного забезпечення на всіх його етапах – від розробки вимог до проектування інтерфейсів і програмної реалізації. Стрім "Наука глобальних викликів" поєднав курси, присвячені енергетиці, електроніці, сучасній математиці, сталому розвитку та маркетингу.
Окрім насиченої наукової програми, на учасників та викладачів очікували різноманітні заходи культурної програми – численні екскурсії містом, річкова прогулянка, екскурсія вихідного дня до Музею народної архітектури та побуту в Пирогові та до дендропарку Феофанія, фото-квест містом і квест по кампусу НТУУ "КПІ". А крім того – кіноклуби та вечір настільних логічних ігор, спортивний вечір і багато іншого...
Цього року в роботі Літньої школи взяли участь 75 учасників з 12 країн світу: України, США, Росії, Ірану, Польщі, Грузії, Німеччини, Туреччини, Литви, Тунісу, Білорусі та Мексики. Викладачами Школи стали 38 професорів, які представляли 12 країн – Україну, Росію, Швецію, Чехію, Польщу, Францію, Італію, Японію, Туніс, США, Туреччину та Німеччину. Треба зазначити, що географія та кількість іноземних учасників та викладачів Літньої школи щороку динамічно зростає.
За шість років у Літньої школи з’явилося немало традицій та прихильників як серед учасників, так і серед викладачів. Особливо слід відмітити Герхарда-Вільгельма Вебера (Середньо-східний технічний університет, Анкара, Туреччина) та Рубена Тікіджі-Хамбур’яна (с.н.с. НДІ нейрокібернетики Південно-федерального університету, Росія; запрошений дослідник Центру наук про здоров’я, Державний університет Луїзіани, США), які щороку викладають у Школі і беруть активну участь у розвитку та формуванні її програм.
Традицією й унікальною особливістю Літньої школи в КПІ є якісний склад організаційного комітету, який на 100% сформовано із студентів та аспірантів університету – членів Наукового товариства студентів та аспірантів НТУУ "КПІ".
Ще однією особливістю Літньої школи є її невимушена атмосфера. Викладачі використовують різноманітні інтерактивні форми проведення занять й залюбки спілкуються з учасниками Школи як під час їх проведення, так і поза навчанням. Окрім того, викладачі Школи з великою цікавістю ставляться до курсів своїх колег і у вільний час відвідують інші стріми та курси.
Завдяки дружній невимушеній атмосфері, насиченій науковій та культурній програмі два серпневі тижні цьогоріч знову минули дуже швидко. Залишились спогади, нові друзі і враження та... очікування наступної Літньої школи!