Заходячи в книжкові магазини, ми часто дивуємося цінам на друковану продукцію. Далеко не кожен тепер має змогу купити книжку. Цей товар поступово переходить у категорію предметів розкоші. Але паперовим виданням віднедавна є альтернатива. Адже технічний прогрес, здається, переганяє навіть час. Завдяки стрімкому розвитку Інтернету в мережі з'являється все більше електронних публікацій, доступ до яких є безкоштовним для користувачів. Інформація переходить зі звичного друкованого носія на екрани комп'ютерів, планшетів і мобільних телефонів. Утім, і до сьогодні немає повноцінної цілісної теоретичної бази нового явища у видавничій практиці. Понад те, відсутнє навіть офіційно зафіксоване адекватне визначення поняття "електронне видання". Також донедавна в Україні не існувало навчальних посібників та підручників, за допомогою яких можна дізнатися про тонкощі та особливості електронних видань. Тепер ця прогалина почала заповнюватися. Першою ластівкою стала книжка "Електронні видання", яка була презентована 8 листопада у Видавничо-поліграфічному інституті НТУУ "КПІ" .
Варто зауважити, що нині існує велика кількість публікацій, присвячених окремим практичним аспектам підготовки електронних видань, особливо видань мережевих. Утім праць, що розглядають увесь комплекс проблем, які стосуються електронних медіа, у світі обмаль. А українських книжок, присвячених цим питанням, досі взагалі не було. Тож першим вітчизняним автором, який систематизував відомості про такі видання, висвітлив історію і сучасний стан електронних видань, подав їх визначення, класифікацію, а також формати представлення даних, стала доцент ВПІ НТУУ "КПІ" Тетяна Киричок. Вона описала створення мережевих видань засобами мови розмітки гіпертексту HTML та каскадних листів стилів. У зручній табличній формі в книжці також подано теги та атрибути HTML, коди й мнемонічні імена спеціальних символів, мнемонічні імена кольорів, що підтримуються браузерами, групи відтінків Web-кольорів, а також властивості CSS. В окремому розділі, присвяченому немережевим електронним виданням, розглянуто всі види носіїв, технологічні засади та обладнання для тиражування дисків реплікацією та дублікацією. Детально розглянуто способи нанесення зображення на поверхню диска. Описано види пакування для оптичних дисків та їх конструкції.
Презентацію книжки підготували студенти групи СК-91 ВПІ. А участь у ній взяли не лише майбутні видавці, але й студенти-політехніки технічних, економічних та гуманітарних спеціальностей університету.