Про сучасні Інтернет-технології та можливості реалізувати свої ідеї в цій надсучасній галузі говорили зі студентами та науковцями НТУУ "КПІ" засновники і організатори Міжнародної конференції IDCEE-2011 Вікторія Тігіпко, Денис Довгополий та Ігор Семенов, які відвідали університет 29 вересня.
Міжнародна конференція "День Інвестора Центральної і Східної Європи. Інтернет-технології та інновації" (IDCEE) не має аналогів в СНД і вже стала обов'язковим для відвідання фахівцями в галузі Інтернет-технологій щорічним форумом, цікавим та корисним для лідерів та інноваторів відповідного напрямку, які працюють у Центральній та Східній Європі. Цього року конференція IDCEE-2011 пройде у київському виставковому центрі "АККО Інтернешнл" 25-26 жовтня. Очікується, що її відвідають понад 2000 учасників з країн Центральної і Східної Європи, а також із Західної Європи, США і Канади.
Бажаними учасниками цього форуму можуть стати дослідники, аспіранти та студенти НТУУ "КПІ". Тому, знаючи про цікаві напрацювання київських політехніків у сфері інформаційних технологій, організатори конференції завітали до КПІ, щоб розповісти про неї потенційним учасникам та докладніше ознайомитися з їхніми роботами. А ще – Вікторія Тігіпко і Денис Довгополий висловили готовність відзначити найуспішніших у цих дослідженнях і розробках студентів і надати можливість безкоштовної участі у конференції для 10 кращих з них.
Коротку екскурсію по університету, Державному політехнічному музею при НТУУ "КПІ" та Науковому парку "Київська політехніка" провів для гостей ректор Михайло Згуровський. Вони також ознайомилися з діяльністю Центру суперкомп’ютерних обчислень, Світового центру даних з геоінформатики та сталого розвитку (СЦД-Україна) і бізнес-інкубатора "Політеко".
Докладніше про інноваційні середовища, створені в НТУУ "КПІ", Вікторія Тігіпко та Денис Довгополий довідалися під час презентації окремих найуспішніших проектів київських політехніків, які втілені або втілюються в життя. Презентували свої ідеї та розробки в галузі ІТ їхні автори, тож ректор КПІ Михайло Згуровський лише коментував деякі виступи. Серед цих розробок – система SMS голосування для одного з телевізійних інтерактивних проектів, який стартуватиме найближчим часом, Інтернет-портал для звітування українських суб'єктів підприємницької діяльності перед органами державної влади, термінал автоматичного друку та надання інших послуг Printbox, Інтернет-портал "UkrainaMade.com", який презентує світові розробки українських компаній тощо.
– Науковий парк і Інтернет-портал "UkrainaMade.com" стали чудовими інструментами, завдяки яким ми стрімко увірвалися на ринки багатьох країн і регіонів, – зауважив під час презентації останнього проекту Михайло Згуровський. – Без них нас майже не знали. Тепер звертаються все частіше і більше. Адже на порталі представлено 80 тисяч розробок 20 тисяч українських компаній, багато з яких цікаві світові.
Після знайомства з розробками молодих дослідників КПІ Вікторія Тігіпко в залі засідань Вченої ради університету виступила перед студентами-старшокурсниками з лекцією "Інтернет-технолгії та інновації. Основні тенденції розвитку ІТ-ринку в Україні".
– Значення інтернет-технологій для України є надзвичайно великим, – наголосила у своєму виступі Вікторія Тігіпко. – Наша країна має для цього величезний потенціал: кожного року у нас випускається приблизно 30 тисяч студентів за спеціальностями, пов'язаними з ІТ; щорічне зростання підключень до мережі становить 30%; понад 1 млрд національного експорту дають наші аутсорсингові фірми. І це лише початок…
Денис Довгополий розповів учасникам зустрічі про формат конференції, основні напрями її роботи та можливості, які вона надає всім учасникам. Насамперед це, звісно, можливості презентації своїх ідей потенційним інвесторам і налагодження ділових контактів.
Наприкінці зустрічі гості пообіцяли ще раз відвідати НТУУ "КПІ", але вже з представниками провідних компаній, які займаються ІТ-технологіями, і запросили всіх до участі у конференції "День Інвестора Центральної і Східної Європи (IDCEE)-2011".