29-30 червня в Національному технічному університеті України "Київський політехнічний інститут" пройшов експертний семінар Організації Об'єднаних Націй з промислового розвитку (ЮНІДО) "Концепція розвитку Центру передбачення в Україні – загальнонаціональної мережі передбачення з метою обміну та моніторингу". Семінар було присвячено створенню на базі НТУУ "КПІ" національного Центру передбачення (Форсайт-центру).

"Національний технічний університет України "Київський політехнічний інститут" співпрацює з ЮНІДО з 2000 року, – відзначив на відкритті семінару ректор університету академік НАН України Михайло Згуровський. – За ці роки ми взяли участь у кількох спільних проектах. Найбільш значущий –  реалізований на базі КПІ проект "Започаткування та функціонування в Україні Національної програми чистого виробництва", логічним завершенням якого стало створення у 2009 році на базі нашого університету Центру з більш чистого виробництва. Його ефективність уже доведена життям: майже два десятки підприємств, розташованих у різних регіонах України, впровадили у себе запропоновані Центром технологічні рішення, які забезпечують заощадження ресурсів і зменшення енерговитрат у процесі виробництва та зменшують  шкідливий вплив підприємств на довкілля. Створення на базі Національного технічного університету України "Київський політехнічний інститут" Центру передбачення – наступний крок на шляху нашого партнерства".

Форсайт-центр

Головною метою діяльності національного Форсайт-центру має стати організація в Україні комплексу заходів з розробки і впровадження технологій наукового передбачення розвитку вітчизняної економіки, окремих її галузей та підприємств. Шляхом застосування методології передбачення, розвитку людських ресурсів у цій сфері і заохочення міжнародного співробітництва Центр надаватиме допомогу уряду України в розробці та реалізації національних програм розвитку науки, технологій та інновацій. Очікується також, що він надаватиме консультативні послуги з методології передбачення країнам регіону.

На пленарному засіданні науково-практичного семінару його учасники розглянули значення Форсайт-центру як одного з ефективних інструментів прийняття рішень не лише на рівні уряду України, але й на рівні регіональних або місцевих влад та менеджменту окремих підприємств, обговорили загальні питання створення такого Центру та досвід діяльності подібних структур в інших країнах світу, на секційних – особливості розвитку більш чистого виробництва (тобто, так званої "зеленої індустрії") та впровадження інновацій в Україні, питання освіти для сталого розвитку, шляхи використання методології та даних Форсайт-центру для розв'язання проблем реальної економіки, регіонального і муніципального розвитку, модернізації окремих виробництв тощо.

Форсайт-центр

Участь у семінарі взяли заступник керівника Державного агентства з питань науки, інновацій та інформатизації України Віктор Івченко, перший заступник міністра аграрної політики та продовольства Автономної Республіки Крим Ольга Шевчук, радник міністра економічного розвитку і торгівлі України Людмила Мусіна, керівник відділу з питань конкурентоспроможності, модернізації та партнерства ЮНІДО Нільген Таш, експерт ЮНІДО Тетяна Чернявська, координатор проектів Швейцарської агенції з розвитку та співробітництва Світлана Грищенко та представники науково-дослідних інститутів, вітчизняних і закордонних неурядових організацій, до сфери діяльності яких відносяться питання інновацій, розвитку науки та промисловості.

Довідково. ЮНІДО – Організація Об'єднаних Націй з промислового розвитку (англ. UNIDO – United Nations Industrial Development Organization) – спеціальна установа ООН, мета діяльності якої полягає у сприянні промисловому розвитку та прискоренні індустріалізації країн, що розвиваються, шляхом мобілізації національних і міжнародних ресурсів. Створена 1966 року. Членами ЮНІДО є нині 171 держава. Україна приєдналася до неї 1985 року. Оперативна діяльність ЮНІДО полягає в наданні технічної допомоги країнам у здійсненні конкретних проектів та розробці регіональних довгострокових стратегій розвитку. Допоміжна діяльність включає збір, узагальнення, публікацію інформації, проведення досліджень, організацію конференцій з питань промислового розвитку.

На фото:керівник відділу з питань конкурентоспроможності, модернізації та партнерства ЮНІДО Нільген ТАШ і експерт ЮНІДО Тетяна Чернявська

Дата події