Круглий стіл “Комерціалізація наукових розробок”, зорганізований ректоратом НТУУ “КПІ” та Українським науково-технологічним центром, що відбувся в університеті 10 вересня, зібрав практично всю вищу ланку управлінців КПІ, причетних до створення, охорони та просування інноваційної продукції. Відкриваючи круглий стіл, Віктор Корсун – заступник виконавчого директора УНТЦ від США – звернув увагу на те, що виклад проблем трансферу технологій, представлених у його презентації, не є догмою. Це лише думки, підкріплені американським досвідом, який потребує розповсюдження й адаптації відповідно до ситуації, історичних, культурних та законодавчих умов кожної країни.

У ході роботи круглого столу розглядалися такі питання: стратегічна модель розвитку наукової установи, практика трансферу технологій, бізнес-планування та комерціалізація інтелектуальної власності, діяльність офісів трансферу технологій університетів США. Зокрема, з представниками Київської політехніки було обговорено такі питання: чи можуть українські інноваційні розробки конкурувати в глобальній економіці, як переконати (зацікавити) інвестора, чому важливо для України отримання прибутків і створення робочих місць, потенційні ризики та можливості.

На завершення роботи круглого столу ректор НТУУ “КПІ” М.З.Згуровський подякував панові В.Корсуну за змістовну доповідь та вичерпні відповіді на запитання учасників, а також запропонував керівникам УНТЦ взяти участь у майбутніх зустрічах, які проходитимуть в КПІ для студентів і науковців – фахівців з інтелектуальної власності – юристів, менеджерів, що опікуються сферою трансферу технологій.

Інф. “КП”

Дата події