Архип Михайлович Люлька – один з найвідоміших випускників КПІ. Він був Генеральним конструктором авіаційних двигунів, академіком АН СРСР, депутатом Верховної Ради СРСР, Героєм Соціалістичної Праці, лауреатом Ленінської та Державних премій СРСР, кавалером багатьох орденів СРСР.
Свого часу А.М.Люлька виступив ініціатором створення турбореактивних двигунів. Його КБ розробило десятки типів таких двигунів. У нашому університеті йому встановлено меморіальну дошку, його портрет – в Галереї видатних випускників КПІ; два роки тому Київська політехніка проводила наукові читання, присвячені А.М.Люльці, які відбулися в с. Саварка Богуславського району Київської області – рідному селі А.М.Люльки. А 25 травня 2007 р. це село знову приймало гостей: тут відкривали пам’ятник А.М.Люльці на подвір’ї школи його імені.
Ця подія зібрала багато людей з різних куточків не тільки України, але й світу. У заходах взяли участь: делегація Посольства Російської Федерації в Україні на чолі з радником посла В.Лоскутовим, представники науково-технічного центру ім.А.М.Люльки (м. Москва), які працювали з ним, – заступник директора В.В.Плотніков та директор музею цього центру В.М.Павленко, делегація Національного аерокосмічного університету ім. Жуковського «Харківський авіаційний інститут» на чолі з деканом факультету авіамоторобудування професором А.Долматовим, керівники району – голова Богуславської райдержадміністрації М.Євтушенко та голова районної ради Я.Знайда, представники громадськості району, автор пам’ятника скульптор А.Дровецький. З Канади прибув доктор І.Качановський, який, зокрема, вивчає творчість академіка Михайла Кравчука, що свого часу навчав А.М.Люльку математиці і в школі с. Саварка, і потім в КПІ. На відкритті виступив журналіст Микола Сорока, який багато спілкувався з Архипом Люлькою. Виступали і представники НТУУ «КПІ»: заступник проректора проф. С.О.Воронов та проф. Н.О.Вірченко.
Звичайно, було багато жителів села, серед яких – родичі Архипа Люльки. На відкритті виступала його донька – Лариса Архипівна. Вона приїхала з Москви разом з онукою А.Люльки Галиною та правнучкою Марійкою.
До речі, в наступному році виповнюється сто років з дня народження А.М. Люльки. Цю дату будуть відзначати і в Росії, і в Україні. На урочистостях працювала кінознімальна група на чолі з режисером О.М.Рябокрисом – автором фільму “Голгофа академіка Кравчука”. Вже зараз група знімає документальний фільм про А.М.Люльку.
Кажуть, вічно живий той, хто єднає живих. Архип Люлька, як і його вчитель Михайло Кравчук, і нині об’єднують людей з усього світу і залишаються з нами.